Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

İlk Yardım Çantasında Neler Vardır?

Bu yazımızda ilk yardım çantasında neler vardır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar hayatları boyunca çeşitli sağlık sorunları yaşayabilirler. Bunlardan bazıları çok ciddi gerçekleşebilirken bazıları da çok küçük tedavi imkanlarıyla geçmektedir. Sağlık sorunlarının yaşanmasında sağlık problemlerinin ortaya çıkması ve daha çok ihmal edilerek ertelenmesi söz konusu olmaktadır.

İnsanların sağlık sorunları yaşarken yanlarında birilerinin olması ve aciz düşen kişiye yardım etmeleri söz konusu olmaktadır. Bu yardım, hastaya yapılan ilk yardım olarak sağlık literatüründe yerini almışken hayat kurtarıcı etkisiyle bazı kriterlere bağlıdır. Bu nedenle bu kriterleri her bireyin mutlaka temel sağlık bilgisi olarak bilmesinde ve kullanmasında fayda vardır. İlk yardım bilgisi ilkokul seviyesinde öğretilmeye başlanan ve devamla lisans çağına kadar öğretilen çok önemli bilgilerdendir. Genelde ambulans çağırmaya garanti gören insanlar, ilk yardım sağlık bilgilerini çok nadir kullandıkları için sıklıkla unutmaktadır.

Bu unutkanlığın önüne geçmek ve ilk yardım müdahalesinin doğru, düzgün, yerinde ve tam teçhizatla yapılmasını sağlamak içinde gerekli sağlık araç ve gereçlerinin bir çantada ilk yardım malzemeleri olarak toplanması yardım müdahalesini daha da kolaylaştırmaktadır.

İlk yardım çantasında bulunan malzemeler şu şekildedir:

*Üçgen Sargı Bezi

*Flaster

*Çengelli İğne

*Gazlı Bez

*Paslanmaz Makas

*Yara Bandı

*Bandaj

*Yanık Örtüsü

*Turnike

*Antiseptik Solüsyon

*Gaz Komresi

*El Feneri

*Suni Solunum Maskesi

*Eldiven

*Maske

*Çakı

İlk Yardım Çantasında Neler Vardır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz