Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Hz. Muhammed’in Erdemli Davranışları

Hz. Muhammed’in erdemli davranışları nelerdir kısa, Hz. Muhammed’in yaptığı erdemli davranışlar konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed, peygamber olduktan sonra İslam dinini yayarken cahiliye döneminde oldukça zorlanmıştır. Öyle ki Hz. Muhammed, cahillikten gözleri körelmiş, pislikten gözleri dönmüş bir toplumda temiz kalıp doğru yoldan ayrılmamıştır ve peygamber efendimiz erdemli davranışlarıyla tüm insanlığa örnek olmuştur.

Hz. Muhammed’in erdemli davranışları;

Hz. Muhammed Aile Büyüklerini Sever ve Sayardı: Hz. Muhammed, İslam dininin de emrettiği gibi aile büyükleri başta olmak üzere bütün büyüklerine saygıyla ve sevgiyle davranırdı. Büyüklerinin sözünden çıkmaz ve onlara asla saygısızlık yapmazdı.

Hz. Muhammed Kötü Davranışlardan Kaçınırdı: Her davranışıyla tüm insanlara örnek bir insan olan Hz. Muhammed, dinin yasakladığı ve yanlış olan tüm kötü davranışlardan kaçınır ve kendini sakınırdı. O, tüm insanlık için davranışları ve hatta konuşması ile insanlara örnek olmuştur.

Hz. Muhammed Haksızlıklara Kimsenin Kalbini Kırmadan Karşı Çıkardı: Hz. Muhammed; yetime ve öksüze daha fazla sahip çıkmakla birlikte tüm insanların hakkını savunur ve adaletli davranarak haklı olanın hep yanında olurdu. Haksızlık yapan kişinin de asla kalbini kırmazdı ve onu hoşgörülü ve tatlı bir dille uyarırdı.

Hz. Muhammed’in Erdemli Davranışları, Hz. Muhammed’in Gençlik Yıllarındaki Erdemli Davranışları Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kardelen dedi ki:

    bunu kim yazdıysa Allah onu korusun inşallah o kadar güzel yazmış ki bu kadar bilgiyi nereden öğrenmiş, peygamber efendimizin erdemli davranışları ödevim hemen bitti.

Yorum Yaz