Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Hz. Muhammed (s.a.v.) Ne Zaman ve Nerede Dünyaya Gelmiştir? Yazınız.

Aşağıda Hz. Muhammed (s.a.v.) ne zaman ve nerede dünyaya gelmiştir yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber (a.s.), İslam peygamberi olarak kırk yaşında vazife aldıktan sonra vahiy gelme süresi boyunca yirmi üç sene peygamberlik yaparak İslam’ın yaşanması ve yayılması için canı pahasına mücadele etmiştir. Peygamber (a.s.), geldiği toplum içinde çok eziyetler çekmiş ve ciddi mücadeleler de vermiştir.

Hazreti Muhammed (s.a.v.), Miladi olarak 571 yılında Mekke’de dünyaya gelmiştir. Mekke, Peygamber (a.s.)’ın memleketi özelliğindedir. Ailesinin olduğu bir coğrafyadır. On yıl burada İslam için mücadele ettikten sonra Medine’ye hicret etmek zorunda kalarak Mekke’den ayrılmak durumunda kalmıştır. Medine’de vefat etmiştir ama Mekke’nin fethini de sağlığında yaşamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Metin dedi ki:

    Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Peygamber Efendimiz Hicretin 11. senesi, Rebiülevvel ayının on ikisi, Pazartesi günü
    Miladi, 632 yılında, Medine’de bulunan evinde ve 63 yaşında vefat etmiştir. Yüce Mevla’mız Peygamber Efendimizin makamını ali eylesin.

  2. meryem can dedi ki:

    Merhaba herkese ödev sayfası cidden ilgi uyandırıcı, sağ olun, Hz. Muhammed (s.a.v.) Ne Zaman ve Nerede Dünyaya Gelmiştir? Yazınız. çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz