Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Hoşgörü Topluma Neler Kazandırır

Bu sayfamızda hoşgörü topluma neler kazandırır sorusunun cevabını vererek hoşgörünün önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanlar toplumda diğer insanlar ile iç içe yaşamakta ve günlük hayatlarında sürekli etkileşime geçmektedir. Bir toplumun sosyal açıdan sağlıklı olabilmesi için ise bu bireylerin arasındaki etkileşimin iyi olması büyük önem taşımaktadır.

Karşımızdaki insanın kusurlarını büyütmeyerek, onları anlamaya çalışmaya ve karşımızdakine yaptığı hatada kötü davranmamaya hoşgörü adı verilmektedir. Hoşgörü, insan ilişkilerinin iyi olmasında çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü hoşgörüden yoksun olan insanlar, en ufak bir hatada birbirlerine saldıracak ve birbirlerinin kalbini kıracaklardır. Böyle insanlardan oluşan toplumlarda ise hayat çekilmez hale gelecektir.

Hoşgörülü insanlar birbirlerinin kusurlarını yüzlerine vurmayarak bu kusurları kapatmaya çalışmaktadırlar. Ufak şeylerin büyütülmediği, herkesin birbirine hoşgörü ile yaklaştığı toplumlarda hayat çok daha güzel ve kolaydır. Bu sebeple hoşgörü, her insanın sahip olması gereken çok önemli bir özelliktir.

Hoşgörü İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Asel dedi ki:

    Çok güzel olmuş

    1. İrem dedi ki:

      İyi ama daha güzel olabilirdi

Yorum Yaz