Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

HGS Nedir

HGS , diğer adıyla Hızlı Geçiş Sistemi Nedir , HGS Nedir ? HGS hakkında bilgiler aktarıyoruz.

HGS nedir? Hızlı Geçiş Sistemi adı verilen yeni sistem 17 Eylül’de uygulamaya başlanacak. Ancak 1 Ocak 2013 itibariyle KGS’nin yerini tamamen HGS’nin alması hedefleniyor. Yapışkan tipli HGS’ler 5 liraya; Kart tipli olanlar ise 15 liraya satılacak. PTT müşterilerine bu kartlar ücretsiz verilecek. Ancak bu karta en az 60 liralık yükleme yapılması gerekecek ve bakiyesi 30 liranın altına düşenler ‘kara listeye’ alınacak. Yükleme miktarının bu kadar yüksek belirlenmesinin vatandaşı KGS kullanımından vazgeçiremeyeceği yorumlarına neden oluyor. Bir başka tahmin ise vatandaşın baskı yaparak yükleme miktarının düşürülmesini sağlayacağı yönünde. Bu değişiklik yapılırsa kısa sürede HGS’nin KGS’nin yerini alabileceği söyleniyor.

HGS Nereden Alınacak? Tüm PTT şubeleri ile otoyol ve köprü girişlerine kurulan 29 PTT gişesinin yanı sıra yollar üzerindeki dinlenme tesisleri ve benzin istasyonlarından alınabilecek. Yine PTT Şubeleri başta olmak üzere kart satışı yapılan tüm noktalardan yükleme yapılabilecek. Ayrıca telefonlar aracılığıyla SMS yoluyla da yükleme mümkün olacak.

Geçişler indirimli mi olacak? HGS ile geçişler de OGS’de olduğu gibi yüzde 20 indirimli olacak. Böylece İstanbul Boğaz Köprüsü geçişi 4 lira 25 kuruş yerine 3 lira 40 kuruş olacak. 14- Ne zaman başlayacak? 17 Eylül 2012 tarihinde ilk olarak İzmir – Çeşme, İzmir – Aydın Otoyolu ve İstanbul Boğaz Köprüsü’nde başlayacak. Türkiye genelinde geçiş ise bu yılın sonunda gerçekleşmiş olacak.

Ne zaman başlayacak? 17 Eylül’de ilk olarak İzmir – Çeşme, İzmir – Aydın Otoyolu ve İstanbul Boğaz Köprüsü’nde başlayacak. Türkiye genelinde geçiş ise bu yılın sonunda gerçekleşmiş olacak.

HGS Ne demek , HGS nedir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Cheap Michaheal Kors Bags dedi ki:

    c

Yorum Yaz