Harun Karacan Kimdir

AKP Eskişehir Belediye Başkanı Adayı Harun Karacan Kimdir, Harun Karacan’ın Hayatı ve Mesleği Hakkında Bilgi

Başbakan Erdoğan, Ak Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Harun Karacan’ı açıkladı. Eskişehir Ticaret Odası Başkanı olan Harun Karacan Kimdir?

1966 Eskişehir doğumludur. Karacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı’dır.  ETO Başkanı ve TOBB yönetim kurulu üyesidir. 1990’da babasının vefatının ardından Karacan Şirketler Grubu’nu devralmıştır.

Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaparak daha sonra büyük bir enerji firması haline gelen Karacanlar Grubu zamanla akaryakıt sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline geldi. Harun Karacan kısa zaman önce Eskişehir’den büyük bir marka çıkarmak amacıyla Laçin markalı bir maden suyu da piyasaya sürmeye başladı.

harun karacan

İş dünyasındaki başarılarının yanı sıra önemli sosyal sorumluluk projelerine de imza attı. Çevresinde pozitif enerjili ve güleryüzlü olarak tanınan Harun Karacan iş dünyasının beğenilen kişileri arasında yer almakta.

2009’da ETO Başkanı seçilen Karacan 2011’de TOBB yönetim kurulu üyesi oldu. TOBB bünyesinde; Ticaret Odaları Konsey Üyesi, Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi Üyesi, Genç Girişimciler Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Telekomünikasyon Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Medya ve İletişim Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır.

Karacan aynı zamanda, Eskişehir Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Başkanlığı, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Onursal Başkanlığı, Formula İstanbul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, TABGİS Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği, Türk Eğitim Vakfı Eskişehir Şube Başkanlığı, Yunusemre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği ve BEBKA Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam etmektedir. Karacan, evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Harun Karacan Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.