Hac Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2012

Hac Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2012 
Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek
Hac Kura Sonuçları Diyanet İşler Başkanlığı Tıkla Öğren

Hac Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 20122012 yılı için Kutsal topraklara gidiş için kayıtlar başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internetsitesinden verdiği bilgilere göre, 12 Nisan’a kadar sürecek kayıt işlemlerinde, 2011’de kuraya katılıp hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri otomatik yapılacak.

Vatandaşlar, kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini‘hac.diyanet.gov.tr’ adresinden salı gününden itibaren kontrol edebilecek.

Durumunda değişiklik yapmak isteyenler müftülüklere başvurarak işlemleriniyaptıracak. İlk defa kayıt yaptırmak isteyen hacı adayları, anlaşmalıbankalarından birine 15 lira ön kayıt ücreti yatırdıktan sonra müracaatlarını aynıinternet adresinden yapabilecek.

2012 Hac Kuraları Sonuçları – 2012 Hacca Gitmeye Hak Kazanan Hacı Adayları
2012 hac kayıtları başladı, hacı adayları kutsal topraklara gitmenin heyecanı ve hayali içerisinde. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hacca gidecek kişiler belli olunca aşağıdaki linkten TC kimlik numaranız ile kura sonuçlarını öğrenebilecesiniz.

Hac Kura Sonucu 2012

4 yorum

 1. annem babam ve ben 2007 den 6 beli kez oldu kura çıkmıyor 2013 kurasız gidermiyiz babam her yıl çok üzülüyor bilen varsa ALLAH RIZASI İÇİN YAZZIN MEVLAM TÜM İSTEYENLERE NASİP ETSİN

 2. bu o kadar zor ve karışık durum ki..annem ve babam 6 yıl oldu yazıllalı. onlardan sonra yazılanlar gittiler. ve babam 4 ay önce vefat etti.bu işte neler dönüyor kim bilir. eminim çok oyunlar oynanıyor.biz helal etmiyoruz.hakkımız olsun.

 3. babam beş yıldır kuraya katılmasına yazdırmasına rağmen birtürlü adı çıkmıyo…..bazılarının ilk yıllarında isimleri çıkıyo….kura neye göre çekiliyo… ilgilenenler varsa bana yardımcı olurlarsa çok minnettar kalırım…….

  • Mehmet Bey,
   İlk defa yazılanların 1 kura hakkı
   Kurada çıkmayıp 2.yıl tekrar yazılanların 4 kura hakkı
   3.yıl tekrar yazılanların 9 kura hakkı
   4.yıl 16
   5.yıl 25
   6.yıl 36
   en son benin bildiğim 6. kerede kurada çıkmayanların 7.yıl kuraya girmeden gönderileceği şeklindedir. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.