Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Güler Yüz ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda güler yüz ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar bireysel sorumluluklara sahip olarak toplumsal bir düzen içinde yaşarlar. Bu toplumsal düzen aileden ve yakın çevreden başlar. Yakın çevre ise okul arkadaşlıkları ve komşuluk ilişkileridir. Ayrıca akrabalık ilişkileri de toplumsal dokunun korunması için gereklidir.

Toplumda birlik ve beraberliğin oluşması, huzur ve barış ortamının kurulması, yaşanması ve korunması için gerekli olan erdemli davranışlar arasında güler yüzlü olmak vardır. Güler yüzlü olmak, samimi olmak, dürüst olmak demektir. Toplumda insani değerler arasında bulunan bu davranışların çoğalması gerekir.

İnsanların birbiriyle yardımlaşması, paylaşması ve dayanışması kadar önemli olan milli ve manevi değerlerin yaşanması arasında güler yüzlü olmak gelir. Dini ve milli değerler arasında da genel geçer ve insanlara güven veren en önemli davranışlardan biri güler yüzlü olmaktır.

Güler yüz samimiyetin temelini oluşturur. Samimi olmak, içten olmaktır. İçi dışı bir olmaktır. İnsanların göründüğü gibi olmasıdır. Bu nedenle gülüşün sahtesi hemen anlaşılır. Sahte gülüşler ve sahte gülüşlüler hemen elenir. Toplumda gerekli olan dürüstlük, samimiyettir.

İnsanların birbirine güven duyması, hak ve adalet arayışını da kolaylaştırır. Toplumda kimse haksızlıktan ve adaletsizlikten bahsetmez. Böylece mutlu, huzurlu ve barış dolu kenetlenmiş bir toplum olmak, millet olmak ve geleceğe sahip olmak mümkündür. Gülmek dünyayı değiştirir.

Güler Yüz ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ufc dedi ki:

  Bu ne biçim kompozisyon

 2. Anonim dedi ki:

  Ben metni çok beyfendim siz beyfendinizmi

 3. Anonim dedi ki:

  Bu ne biçim kompoziston.bravo ya size gerçekten

 4. Asiye dedi ki:

  Cok sacma olmus hangi geri yazdi bunu abi 50 aldim bravo sizeeeeee👏👏👏👏👏👏👏👏

Yorum Yaz