Farklılıklarımız Birlikte Yaşamamızı Arkadaşlık Kurmamızı Engeller mi?

Bu yazımızda farklılıklarımız birlikte yaşamamızı, arkadaşlık kurmamızı engeller mi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayatta herkes biyolojik ve sosyolojik olarak birbirinden farklıdır. Çünkü her insanın fikri, fiili, görüşü, dünya hayatı birbirinden farklılık göstermektedir. Bariz farklılıklar ve kültürel farklılıklar bizi bizden ayıran unsurlar değil, bizi bir arada tutan ve birleştiren unsurlardır.

Farklılıklarımız bizi bir arada tutan değerlerdir. Sınıfımızda, okulumuzda, mahallemizde, ilçemizde, şehrimizde ve ülkemizde birçok kültürel farklılıkların bir arada olması insanların kültürlerine bağlı kalarak hayatlarına devam etmeleri önemli ölçüde bir zenginlik oluşturmaktadır.

Farklılıklarımız bu nedenle birlikte yaşamamıza ya da arkadaşlık kurmamıza engel olamaz. Daha çok bizi birleştirir. Bizi birleştiren değerler kültürel olarak farklılıklarımızdan kaynaklanır. Önemli olan aynı vatan üzerinde ve aynı bayrak altında aynı amaca hizmet etmemizdir.

1 yorum

  1. Farklılıklarımız birlikte yaşamamızı, arkadaşlık kurmamızı engeller diyenleri hiç anlamıyorum. Bizim ülkemiz Kürt, Çerkez, Laz, Abaza pek çok milletten insanı barındırır. Hepsi ile kardeşçe Türk ülküsünü benimseyerek barış ve dostluk içinde yaşarız.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.