Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Fakirin Tavuğu Tek Tek Yumurtlar Ne Demek - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Fakirin Tavuğu Tek Tek Yumurtlar Ne Demek

32ec321c-6af9-4ecf-9d01-c1c3cae6c6d0Atalarımız asırlar önce bir çok olay ile karşı karşıya gelmiştir ve bu olaylar karşısında da duygu ve düşüncelerini ifade etmek için bir çok sözler söylemişlerdir ki bu sözler asırlar sonra kalıplaşarak günümüzdeki atasözleri halini almıştır.

Bizler de bu yazımızda sizlere “Fakirin tavuğu tek tek yumurtlar” atasözünün anlamı konusunda derlediğimiz bilgileri sunacağız.

Her insan yaşamını devam ettirebilmek ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmak durumundadır. Eğitim hayatına atılan insan öncelikle iyi bir meslek sahibi olmak yani okulunu başarılı bir şekilde bitirmek için derslerine çalışır sonra ise meslek hayatına atılan kişiler mesleklerinde maddi bir gelir sağlayabilmek için çalışırlar yani sürekli çalışmak durumunda olurlar.

Bazı insanların hayat boyunca şanı yaver gider biraz da çabaladıkları zaman iyi bir gelir elde edebilecekleri bir işte çalışırlar bazı insanlar ise tembeldirler, çalışmazlar ve bu nedenle de diğer insanlara göre maddi durumları daha düşük seviyede olur.

İnsanlar maddi imkanları el verdiği kadarı ile maddi imkanlara sahip olurlar. Fakir yani yoksul insanlar ise düşük maddi imkanalra sahip olduklarından dolayı mal varlıkları ve sahip oldukları maddi olanakları da oldukça sınırlı olmaktadır. Çünkü fakir insanların kazançları azdır ve bu nedenle de bu kişilerin yapmış olduğu yatırımlar da azdır.

Fakirin tavuğu tek tek yumurtlar atasözüne gelecek olursak fakirin maddi durumu iyi olmadığından dolayı tavuğu da az beslenmek zorundadır, az beslenen tavuk da tek tek yumurta vermektedir. Zengin insanların ise durumu daha farklıdır. Zengin insanlar sahip oldukları sermaye ile ellerinde olandan daha fazla kazanabilirler ki sahip oldukları imkanları da sermayelerine göre düzenlerler. İşte tavuk da bu misal çok beslenirse çok yumurta verir.

Fukaranın Tavuğu Tek Tek Yumurtlar Kompozisyon Örneği Hakkındaki Yorum ve Önerilerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ebru dedi ki:

    cümle lütfen

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781