Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2022

Eski İcatlar Nelerdir

Eski icatlar ve mucitleri hakkında bilgi kısaca, Eski icatlar nelerdir

Geçmişte hayat şartları bugünkünden daha zordu; çünkü bugün tarih boyunca yapılan icatlarla hayatımız kolaylaşmıştır. Bir icat bir diğer icada ilham kaynağı olmuş ve bu şekilde daha ileriye gidilmiştir. Önemli icatları yapan bilim adamları Thomas Edison ve Alexander Graham Bell dışında birçok bilim adamı göstermek de mümkündür.

Telgraf

Günümüzde çok tercih edilmeyen bir haberleşme aracı olan telgraf, telefondan önce çok kullanılan bir yöntemdi. Elektrik telleriyle sinyal gönderilmesi prensibine dayanan telgrafta, mors alfabesi kullanılırdı. Telgrafı icat edenler ise İngiliz bilim adamları William Cooke ve Charles Wheatstone’dur (1837)

Mors Alfabesi

Eski bir haberleşme aracı olan telgraf ile haberleşebilmek için oluşturulmuştur. Mors alfabesini oluşturan kişi Samuel Morse’tur. (1843)

Telefon

Hayatlarımıza farklı bir yön kazandıran telefonun mucidi Alexander Graham Bell’dir. Heberleşme ve iletişim alanında çok büyük bir yenilik olarak görülen telefon icadından bu yana birçok değişim göstermiştir. İlk telefon ise 10 Mart 1876’da yapılmıştır.

Radyo

Radyo, radyo dalgalarının sesi iletmede kullanılmasıyla çalışan bir araçtır. Bu dalgalar sese dönüştürülerek radyodan yayın yapılması sağlanmaktadır. Radyoyu icat eden kişi İtalyan mucit Guglielmo Marconi’dir.

Eski İcatlar Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ufuk dedi ki:

    süper ama yıllarını ve ne işe yaradıklarını söylerseniz süper olacak

Yorum Yaz