Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Eleştiriye Karşı Açık Olmanın Önemi

Her insan mükemmel bir şekilde yaratılmış olsa dahi insanlardan bu dünyadaki davranışlarının mükemmel olması beklenemez. Bu yüzden her insan hayatı boyunca çeşitli konular ile ilgili bir takım hatalar yapabilir ya da bazı konular ile ilgili bir takım eksikliklere sahip olabilmektedir. İnsanın kendisini geliştirebilmesi kendisine bağlı olmak ile birlikte gelişmeye en büyük katkısı olan durumun eleştiriye açık olmak olduğu bilinmektedir. Peki eleştiriye açık bir insan olmak niçin önemlidir? Eleştiriye açık olmak insana neler kazandırır? Bu soruların cevabını bilerek kendinizi daha fazla geliştirme imkanına sahip olabileceğinizi söylemek isteriz.

Hiçbir insan kusursuz değildir ve her konuda bir bilgi sahibi olmak zorunda da değildir. Fakat her insan her zaman gelişmeye açık bir haldedir. İnsanlar her geçen gün yeni bir şeyler öğrenirler ve bu dünyadaki her şeyi bilmeleri mümkün değildir. Fakat olabildiğince fazla bilgi edinmek her zaman insanın yararına olacaktır. Kişilerin bilgi eksikliklerinin yanı sıra davranış problemleri de olabilmektedir. Doğru olarak savunduğu bir davranışın belirli bir zaman sonra yanlış olduğuna kanaat getirebilir. Bu durumların oluşabilmesi için gerekli olan en önemli şey eleştiriye açık olmaktır.

Eleştiriye açık bir insan daima kendisine yeni bir şeyler katabilir. İnsan eksikliklerini kendisine yapılan eleştiriler sayesinde farkeder ve düzeltme şansına sahip olabilir. Fakat eleştiriye açık olmayan bir insanın yanlışını  farketmesi ve bunu düzeltmesi çok daha zor olacaktır.

Eleştiriye Karşı Açık Olmanın Önemi Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz