Ele Verir Talkını Kendisi Yer Salkımı Ne Demek

100564

Her insanın kendisine ait belli başlı karakter özellikleri vardır. Bu özellikleri doğrultusunda insanlar sosyal çevrelerinde hal ve hareketlerini sergilerler ve böylece bulundukları sosyal çevrede bir statüye sahip olurlar.

İnsanlar sosyal varlıklardır bu nedenle de çevrelerinde sürekli birilerine ihtiyaç duyarlar ve çevrelerinde sürekli birilerini isterler. Bu kişilerle bir çok kez iletişime girerler. Bazı insanlar dediğim dedik davranır ve kendisini en iyi insan olarak görür ve çevresindeki insanlara sürekli öğütler, nasihatler verir ancak çevresine verdiği nasihatleri kendisi uygulamaz çünkü kendisini mükemmel bir insan olarak gördüğü için bu nasihatlere ihtiyacı olmadığını düşünür ve sürekli etrafındaki insanlara kendisine bakmadan ve kendisini yargılamadan öğütler yağdırır. Bu özellikteki insanlar için “Ele verir talkını kendisi yer salkımı”  atasözü kullanılmaktadır ve bu atasözü böyle kişileri anlatan en iyi atasözlerinden birisidir.

Ele Verir Talkını Kendisi Yutar Salkımı Atasözünün Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazabilirsiniz. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.