Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer

Dudaktaki uçuk için ne yapmalı, dudaktaki uçuk nasıl geçer kısaca bilgi verelim.

Uçuk hepimizin korkulu rüyasıdır. Her insan zaman zaman dudak ve ağzında çıkan yaralarla karşılaşır. Hatta bazı insanlarda uçuk sık sık tekrar eden bir hastalıktır. Kişi oldukça sancılı olan bu hastalık karşısında ne yapacağını bilemez, bir an önce geçmesini bekleyerek zorluk çeker. Peki dudağımızda uçuk çıktığında ne yapmalıyız, uçuğu geçirmenin en etkili yolları nelerdir?

uçuk nasıl geçer

Uçuk kendini göstermeden birkaç gün önce dudak kenarında kaşınma, yanma gibi belirtilerle ortaya çıkar. Ardından kaşınan bölge şişer ve içi su dolu kabarcıklar kendini gösterir. Uçuğun ortaya çıkıp iyileşmesi aşağı yukarı bir hafta on günü bulur. Uçuk herpes simpleks virüsünün aktif hale gelmesinden kaynaklanır. Bu virüsü daha önce kapmış olan kişilerde her an aktif hale gelmek suretiyle bulunan uçuk virüsü yorgunluk, stres, ateş, hastalık, güneş ışınları gibi sebeplerle yeniden aktif hale gelir.

Uçuk tamamen iyileşene kadar bulaşıcı bir özellik gösterir. Uçuktaki su kesinlikle patlatılmamalı yüz ve cinsel organ gibi hassas bölgeler kesinlikle uçuktan korunmalıdır. Bilhassa bebek ve çocuklar bu virüsten uzak tutulmalıdır.

Uçuğun tedavisi için antiviral uçuk kremleri kullanılır. Bu kremler uçuğun iyileşmesini hızlandırır.

Dudaktaki Uçuk Nasıl Giderilir, Geçmesi İçin Ne Yapmalıyız Konusunda Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ziyaretçi dedi ki:

    merhabalar benim de hastalandığımda uçuğum çıkmıştı günde birkaç kez bir buzu eriyene kadar uçuğun üzerinde tutum iyleşmesi çok çabuk oldu

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781