Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2020

Dolu Küpün Sesi Çıkmaz Atasözünün Anlamı

Hayatta her insan farklı şartlarda yaşar, farklı sosyal çevrelerde büyür ve aldıkları eğitimler de farklı olur ve sonunda ise ortaya farklı farklı bireyler meydana gelir.

İnsanların sahip olacakları kişilik özellikleri bulunduğu sosyal çevre ile, doğduğu aile ile, aldığı eğitim ile ve bulunduğu toplum ile hatta eğitim aldığı okul ile bile yakından alakalıdır. İnsanlar bu etkenler sonucunda birer yetişkin bireyler olarak topluma katılırlar ancak hepsinin bilgi ve kültür düzeyleri farklı olabilir; kimi çok bilgili olurken kimileri de cahil ya da her şeyi bilmeyen bireyler olarak yetişebilir.

Günümüzde şöyle bir durum var ki; çok fazla bilgisi olmayan ama buna rağmen gösteriş yapmayı kendini övmeyi seven kişiler kendilerini bilgili göstermek için gerekli gereksiz sürekli konuşurlar ve her lafa mutlaka girerler. Ama bazı kişiler de vardır ki; çok bilgilidir ve bilgisinden emindir ve o kültür ve bilgi seviyesinin verdiği o ağırlıkla boş konuşmaz ve kimseye kendini övmeye ve bilgili göstermeye çalışmaz.

Dolu Küpün Sesi Çıkmaz Atasözünün Anlamı Nedir Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Bizlerle Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz