Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Doğu Dilleri ve Edebiyatları bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı 

Bu grupta oluşturan Arap, Fars, Hint, Kore, Çin, Urdu (Pakistan) ve Japon dili ve edebiyatları alanlarındaki edebiyat ve sanat eserlerini, bilimsel yöntemlerle öğreten ve tanıtan programlar bulunmaktadır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler 

Arap dili ve edebiyatı programında Arapça dil bilgisi, çeşitli klasik ve modern Arapça metinlerin Türkçe’ye çevirileri, Arapça konuşma ve kompozisyon denemeleri ve Arap dili ve edebiyatı ile ilgili eğitim yapılmaktadır. Fars dili ve edebiyatı programında Farsça dil bilgisi, İran tarihi, coğrafyası, İslamiyetten önceki İran dilleri, dinleri ve edebiyatları, İslami İran edebiyatı hakkında eğitim yapılmaktadır. Hindoloji programında özellikle “Hint-Avrupa Dil Ailesi” adı altında toplanan dillerin temeli kabul edilen Sanskrit dilinin tarihi; eldeki metinlerin tarihsel olarak düzenlenmesi, metinlerin yazıldığı alfabe, gramer, edebiyat ve kültür tarihi, metin tercümeleri gibi konularda eğitim yapılmaktadır. Kore dili ve edebiyatı programında Kore dili ve uygarlığı, Kore dilinin diğer dillerle ortak yönleri konusunda eğitim yapılmaktadır. Sinoloji (Çince) programında Çin dili ve Çin uygarlığı incelenmekte, Çin ve Japon dilleri arasındaki ortak noktalar konusunda eğitim yapılmaktadır. Urdu dili ve Pakistan araştırmaları programında Pakistan-Müslüman Hindistan tarihi ve kültür Urduca konuşma dili ve edebiyatını inceleme ve yazma yeteneğini geliştirici eğitim yapılmaktadır. Japon dili ve edebiyatı programında Japon dilinin özellikleri, Japon kültürü ve edebiyatı, Japon dilinin diğer dillerle ortak yönleri okutulmaktadır.

Doğu Dilleri ve Edebiyatları Nedir, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Ne İş Yapar, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Maaşları, Doğu Dilleri ve Edebiyatları İş İmkanları, Doğu Dilleri ve Edebiyatları İş Çalışma Alanları, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Mesleği Hakkında Bilgiler, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümünün Geleceği, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Tercih Edilir mi, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Tanıtımı, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Mezunları Ne İş Yaparlar , Doğu Dilleri ve Edebiyatları Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Doğu Dilleri ve Edebiyatları İş Bulma Durumu

> Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.