Türk Bayrağının Önemi

Türk Bayrağının Önemi İle İlgili Yazı, Türk Bayrağının Önemi İle İlgili Kompozisyon olarak da yazabilirsiniz.

Türk Bayrağının Önemi

Kırmızı rengini şehitlerimizin kanından alan Türk bayrağı ulusumuz için en kutsal en şerefli değerlerden bir tanesidir. Bayrak bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Bir ulusun bayrağı gök yüzünde dalgalandığı sürece bu o ulusun hiçbir boyunduruk altında bulunmadığını gösterir. Ayrıca bayrak bir milletin saygınlığını ve gururunu da sembolize eder.

Bayrak uğruna bu ülkede nice kanlar dökülmüş, Kurtuluş Savaşı’nda daha çocuk sayılacak birçok Mehmetçik bu ülkenin bağımsızlığı için seve seve canlarını feda etmiştir. Bu nedenledir ki bayrak bizim için bu bağımsızlığın, akıtılan kanların, çok ağır bedeller ödenerek kazanılan zaferlerin sembolü olan nesnedir. Bayrak gökyüzünde dalgalandıkça hem atalarımıza olan minnet borcumuzu unutmuyor  hem de bu toprakların kolay kazanılmadığını, bu nedenle de bu toprakları çok iyi korumamız gerektiği hatırlıyoruz.

Rengini şehitlerin kanından alan Türk bayrağının üzerindeki ay ve yıldız ise o anda yerdeki kana yansıyan gökyüzündeki ay ve yıldızdan esinlenilerek bayrağımıza şeklini vermiştir.

Türk Bayrağının Önemi İle İlgili Yazılar Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

24 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.