Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2018

Diş Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş temizliği nasıl yapılır? Diş temizliği ne kadar sürer? Diş temizliği kaç dakika olmalıdır? Diş temizliği yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Diş temizliğinin önemi nedir?

Diş temizliği deyip geçmemek lazım. Yapılan araştırmalara göre diş hastalıklarındaki mikropların mide ve soluk borusundan vücudun içine yayılıp pek çok organa zarar verdiği tespit edilmiş. Yani aslında diş temizliği pek çok hastalığın da önüne geçiyor. Bu yüzden diş temizliğimize özen göstermeliyiz. Diş temizliği için her ay dişçilere gidip kazıtma vs. gibi tedavilere gerek yok evde sabah akşam dişlerimizi fırçalayıp doğru teknik ve malzeme kullanırsak diş temizliğimizi başarıyla gerçekleştirmiş oluruz.

Dişlerimiz fırçalarken mutlaka doğru diş fırçası seçmeliyiz. Diş fırçası sadece dişimizi belli bölümlerine ulaşacağı için kalan bölümlerde mutlaka diş ipi kullanmakta fayda var. Diş ipi sayesinde diş fırçasının temizleyemediği küçük bakteriler ve yemek kalıntılarını da ortadan kaldırabilirsiniz.

Diş fırçası seçimi de diş temizliği ve bakımı açısından çok önemli. Yumuşak kılları olan diş fırçaları kullanmanız hassas dişler için iyi bir yol olabilir. Bununla birlikte diş fırçasının boyutları da önemli. Herkesin ağız ve diş yapısı farklı olduğu için farklı büyüklüklerde diş fırçaları kullanılmalıdır. Diş aralıkları küçük olanlar için küçük diş fırçaları temizlikte faydalı olacaktır.

Doğru diş fırçalama yöntemi ise 45 derece kuralıyla açıklanır. Diş fırçasını diş minesine 45 derecelik açıyla tutun. Dişinize hafif bir baskı yaparak dairesel hareketlerle dişin üzerinde diş fırçasındaki bütün kılların temas etmesini sağlayın. Diş fırçasının tüm dişlerinize değmesini sağlayın. Önce dişinizin dış kısmını, ardından iç kısmını temizleyin. Diş fırçasının ardından dişlerin arasını diş ipi kullanarak temizlerseniz faydalı sonuçlar alacaksınız. Böylece dişleriniz hem daha sağlıklı, hem de daha beyaz olacaktır.

fircalama

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz