Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Nisan 2021

Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesinin Kuruluş Amaçları Nelerdir Kısaca

Bu yazımızda Dil ve Tarih – Coğrafya fakültesinin kuruluş amaçları nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dil, tarih ve coğrafya olguları bir milletin varlığını koruyabilmesi için derinlemesine incelenmesi gereken kavramlardır. Bir medeniyetin var oluş nedenlerinin ve dayanaklarının en temel kavramları olarak ortaya konmaktadır. Dil, tarih ve coğrafya bir milletin ve devletin varlık mücadelesinin adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında vatan, millet ve devlet unsurlarının kavramsal olarak içselleştirilmesinde dil, tarih ve coğrafya fakültelerinin kurularak eğitim aracıyla kazanım oluşturulması, araştırmalar yapılması, toplumda dil, tarih ve coğrafya algılarının yerleşik hale gelmesi amacıyla kurulan fakülteler, eğitimin önemli bir araç olması nedeniyle fakülteler açılmıştır.

Dil, tarih ve coğrafya alanında doğru bilgilerin ve kaynakların ortaya konması, değerlendirilmesi ve öğrenilmesi için fakülteler kurulmuştur.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Teşekkür ederim

 2. Anonim dedi ki:

  Kotu

  ?bu kadar mı zor bir bir bir bir olan olan unutmak mı olur ya

 3. Anonim dedi ki:

  aaradığım ödeveuaştım teşekür ederim

 4. aleyna dedi ki:

  Ben Ankara Dil- Tarih Üniversitesi öğrencisiyim. Dil ve Tarih – Coğrafya fakültesinin kuruluş amacı formel bilimin ilerlemesi ve gelişmesi için gençlere eğitim vermektir. Gençler kendini bu konuda ilerletmeli ve bu eğitim almalıdır.

Yorum Yaz