Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Derslerimizi Zamanında Yapmamamız Başarımızı Nasıl Etkiler

Bu sayfamızda derslerimizi zamanında yapmamız başarımızı nasıl etkiler sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Her öğrencinin birtakım sorumlulukları bulunmaktadır. Öğrencinin okuldaki başarısı ve okulun düzeninin etkili şekilde devam edebilmesi için bu sorumlulukları yerine getirmek büyük önem taşımaktadır. Bu sorumlulukların başında ise ödevlerini zamanında yapmak gelmektedir.

Derslerini zamanında yapan öğrenciler okulda işlenmiş olan konuları evlerinde tekrar etmiş olurlar. Tekrar ise bir deste başarılı olmanın temel kurallarından bir tanesidir. Eve geldiğinde derslerini sıcağı sıcağına yapan öğrenciler derste işlenen konuyu pekiştirmiş olurlar ve bu pekiştirilen derslerde unutma oranı azalır. Sınavlarına girdiğinde dersini yapmış olan bir öğrenci bunları hatırlayarak sınavlarından yüksek bir not alarak başarılı olur.

Tekrarın ve pekiştirmenin öğrenme üzerindeki etkisi büyük olduğundan bu dersler hemen pekiştirilmelidir. Ayrıca derslerini zamanında yapmayan öğrenciler daha sonra kısıtlı bir vakte sıkışacaklarından onların sorun yaşaması da muhtemeldir. Bu sebeple her öğrenci derslerinde zamanında yapmaya gayret etmelidir.

Ödevleri Zamanında Yapmanın Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz