Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Aralık 2021

Ders Çalışma Ortamının Özellikleri Nasıl Olmalı

En uygun ders çalışma ortamı Nasıl Olmalı, ders çalışma ortamı nasıl düzenlenmelidir

Okulların başlaması ile evlatlarımızın okul dönüşlerinde verilen ödevlerini yapacak platformu rahat edecekleri şekilde hazırlamalıyız. Kirden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Gün içinde camların açılıp içerideki havanın dışarı çıkartılması gerekir.

İyi ve etkili bir çalışma için elektronik aletleri odasında bulundurmamalıyız. Küçük veya büyük tüm evlatlarımız  için önerdiğimiz böyle bir çalışma yerini sağlayabilirsiniz. Altta yazdıklarımızı okusanız size yardımı dokunabilir.

Ödev yaparken etrafta bulunan  her türlü fotoğraf,asılı görseller radyo,teyp, bilişim ve iletişim aleti ilgiyi dağıtır. Çalışılacak mekanın aydınlık boyasının açık renkte olması gerekir. İlgiyi dağıtıcı her türlü ses düzeni bozabilir. Bu yüzden çalışacak kişinin tek olmasında fayda vardır. Isının az ya da çok olması da kişiyi rahatsız eder. Okuldan gelen çocuğumuzun her ihtiyacı karşılandıktan sonra odasına gitmelidir.

Camlardan  gelen aydınlığa göre masanın konumlandırılması gerekir. Cam kenarına yakın bir yere masası konmalıdır. Oturacağı iskemle rahat ve oturmaya elverişli olmalıdır. Çalışılacak yerde gerekli materyallerin bulunması şarttır.

Peki Sizin Ders Çalışma Ortamınız Nasıl Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz