Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz Kompozisyon

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon örnekleri kısa ve uzun

Atasözleri bizlere atalarımızdan miras kalan deyişlerdir. Atalarımızın tecrübeleriyle uzun yıllar içinde oluşmuş atasözleri bizim hayatımıza yön verir ve ışık tutar.

Atasözlerimizden birisi de “Derdini söylemeyen derman bulamaz.” atasözüdür. Bu yazıda da bu atasözünün anlaşılması için anlamını anlatacağız.

Her insanın büyük ya da küçük bir problemi mutlaka olur. Dertsiz geçen iyi günler bir sorun teşkil etmez ancak kötü günler insanları sıkıntıya sokar, insan derdiyle meşgul olur. İnsan her zaman her problemin altından tek başına kalkamaz. Çevresinde yakın gördüğü kişilere anlatması gerekir, bu şekilde en azından içini rahatlatır, az da olsa huzur bulur.

İnsan derdini anlatmadığı sürece kimse o kişinin bir derdi olduğunu bilmediği için bir yardımda bulunamaz. Oysa yakın dostunun bir derdi olduğunu duyan kişi arkadaşına yardım etmek için canla başla uğraşır, çabalar. Hatta belki yakın dostunun da yardımlarıyla problemi çözülür.

İnsan dert dolu hayatı boyunca bir yere tutunmalı ve içine kapanmadan çevresindeki kişilerle mutlaka paylaşmalıdır. Çünkü bir noktadan sonra dertler birikir, aşılamaz bir hal alır. Daha başlangıçta küçük bir yardımla çözülebilecek sorunlar anlatılmadığında belki de kimsenin yardım edemeyeceği bir boyut kazanır.

Sonuç olarak insan derdini paylaştığı sürece aşılamayacak problemi yoktur, derdine derman bulabilmek için sorunlarını, problemlerini anlatarak akıl danışmalıdır. Normal ve sağlıklı bir hayatın devamlılığı için bu çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ahmet dedi ki:

    gerzek önce bir atasözleri kompozisyoları al sonra gerzek

  2. kemal dedi ki:

    Dert var ama çare yoksa bilgi derdini söylemiyorsundur.

  3. mert dedi ki:

    iyi olmuş türkçe ödevimde yazdım sağ olun.

Yorum Yaz