Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Öğretmenin Yurt Kalkınmasındaki Yeri ve Önemi İle İlgili Kompozisyon

194832-ogretmen-300x223_543f117ac6f7eÖğretmenler toplumdaki en önemli kişilerdir. Çünkü bir toplumda gerek öğretim faaliyetlerinde gerekse diğer faaliyetlerde öğretmen oldukça büyük bir faktördür. Öğretmen demek bilgi kutusu demek hatta gelecek demektir. Peki öğretmenin yurt kalkınmasındaki yeri ve önemi nedir?

Yürüyen bilgi küpü olarak isimlendirebileceğimiz öğretmenler aynı zamanda toplum içinde örnek alınabilecek ve örnek olarak gösterilebilecek kişilerdir. Öğretmen; sahip olduğu bilgileri ve tecrübelerini öğrencilerine ve çevrelerindeki insanlara aktarır ve öğrencilerine bir çok yeni şey öğretirken aynı zamanda onları eğitir.

Öğrencilerine yeni bilgiler öğreten ve onları hayata hazırlayan öğretmenler, aynı zamanda geleceğin de mimarlarıdır. Öğretmenlerin ilk görevi; sahip oldukları bilgi birikimlerini ve o toplumun değer yargılarını en iyi şekilde öğrencilerine aktarmaktır.Öğretmenlerin diğer görevi ise öğrencilerini geleceğe ve hayata hazırlamaktır.

Öğretmenlerin değeri ve önemi her ne kadar toplumlarda gerektiği gibi görülmese de onların toplumdaki yeri oldukça büyüktür. Çünkü aynı zamanda toplumun ihtiyacı olan insan kitlesini de öğretmenler yetiştirir ve onları adeta bir hamur gibi yoğurarak hayata ve mesleklerine hazırlar. Örneğin; toplumda ihtiyaçların karşılanmasına hitap eden öğretmenler, doktorlar, mühendisler, avukatlar, polisler, hemşireler ve diğer tüm meslek çalışanları öğretmenlerin sayesinde yetişmektedir. Bu nedenle de öğretmenin yurt kalkınmasında yeri ve önemi oldukça büyüktür. Çünkü öğretmenin dolayısıyla da eğitimin olmadığı bir ülkede kalkınma ve gelişme söz konusu değildir.

Öğretmenin Yurt Kalkınmasındaki Yeri ve Önemi Hakkındaki Yorum ve Fikirlerinizi Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Meltem dedi ki:

    Merhaba herkese ödev sayfası inanılmaz dikkat çekici, öğretmen beğendi, benim adım Meltem, ben Öğretmenin Yurt Kalkınmasındaki Yeri ve Önemi İle İlgili Kompozisyon yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz