Depremden Sonra Nasıl Davranmalıyız Kısa

Depremden Sonra Binayı Nasıl Terk Etmeliyiz hakkında bilgi kısaca, Depremden Sonra Nasıl Davranmalıyız Kısa.

Deprem can ve mal kaybının en yoğun yaşandığı doğal felaketlerden biridir. Bu elbette zor bir süreçtir ve pek çok insan bu bilinçle paniğe kapılmaktadır. Ancak deprem sırasında ve sonrasında soğuk kanlılığımızı korumak en büyük hayat kurtarıcımız olacaktır.

Paniğimizle herkesi telaşlandırırsak izdiham yaşanabilir ve sonuçları daha kötü olabilir. Ayrıca kendimiz de mantıklı düşünemez ve pek çok seçeneği gözden kaçırabiliriz. Her şeyden önce tedbir amacıyla bir deprem çantasını hazır bulundurmalıyız. Deprem olduğunda sakince bunu alarak dışarı çıkmalıyız. Yüksek binalardan uzak durmalı ve açık alanlarda toplanmalıyız. Depremin tekrarlaması muhtemeldir. Buna hazır olmalıyız. Ayrıca böyle durumlarda telefon hatları kitlendiğinden gereksiz meşguliyet yapmamalı acilen telefon etmesi gereken kişilere hattı terk etmeliyiz.

Hastaneye yetişmesi gereken pek çok yaralı olacaktır. Onlara yol açmak için yollarda trafik oluşturmamalıyız. Afet ekibi devlet tarafından gönderilecektir. Onlar gelene kadar ilk yardım biliyorsak yardım etmeliyiz ve insanlarla birlikte barınacak yerler bulmalı veya bulamayanlara yardım etmeliyiz.

images (2)

Depremden Sonra Nasıl Davranmalıyız Kısa Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.