Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Denizli’de Üretilen Peştamalın Ülke ve Denizli’nin Ekonomisine Katkısı Ne Olabilir?

Bu yazımızda Denizli’de üretilen peştamalın ülke ve Denizli’nin ekonomisine katkısı ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Denizli’de üretilen peştamal hamamlarda ve kadınların sosyal hayatta örtünmesini sağlayacak şekilde kullanılmaktadır. Bir örtü olarak kullanılan peştamal hamam için ayrı, sosyal hayat için ayrı şekil ve kalitelerde, özelliklerde üretilmektedir.

Denizli’de üretilen peştamal ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Çünkü serbest piyasa ekonomisinin canlanmasında, alım ve satım gücünün artmasında küçük esnafın ekonomik olarak güçlenmesinde, iç ticaret dengelerinin kurulmasında ve turizm alanında farklı gelişmelerin yaşanmasında etkili olmaktadır. Her ürünün ticari bir karşılığı bulunmaktadır. Bu nedenle her ürün ülke ekonomisine katkı sağlayabilir. Peştamal üretimi ve satımı da bu şekildedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. osman dedi ki:

    Denizli havlu peştemal gibi tekstil ürünleri üretmede ülkemizde birinci sıradadır. Pek çok ile buradan ürünler dağıtılır. Ayrıca bu ürünlerin ihracatı da yapılır. Bu da hem denizlinin hem de ülkemizin ekonomisine büyük katkılar sağlar.

Yorum Yaz