Decorative İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Decorative İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Decorative


Decorative kelimesinin Türkçe anlamı “süsleyici, dekoratif”dir. Bu kelime sıklıkla ev dekorasyonu, giyim, mimari, mobilya ve diğer alanlarda kullanılır.

 1. I bought some decorative pillows for my new couch. (Yeni koltuğum için bazı dekoratif yastıklar aldım.)
 2. The room looked very plain until we added some decorative accents. (Odaya dekoratif ayrıntılar ekleyene kadar oldukça sade görünüyordu.)
 3. She has a collection of decorative plates on display in her dining room. (Yemek odasında sergilenen dekoratif tabak koleksiyonu var.)
 4. The cake was adorned with decorative frosting and sugar flowers. (Kek dekoratif krema ve şeker çiçekleri ile süslenmişti.)
 5. The wedding reception was filled with decorative lighting and floral arrangements. (Düğün resepsiyonu dekoratif aydınlatma ve çiçek düzenlemeleri ile doluydu.)
 6. The artist used decorative motifs in her paintings. (Sanatçı, resimlerinde dekoratif motifler kullandı.)
 7. The vase was filled with decorative pebbles and seashells. (Vazo, dekoratif çakıl taşları ve deniz kabuklarıyla dolduruldu.)
 8. The curtains had a decorative trim along the edges. (Perdelerin kenarlarında dekoratif bir süsleme vardı.)
 9. The fireplace had a decorative mantel with intricate carvings. (Şöminenin karmaşık oymalarla dekore edilmiş dekoratif bir şapkası vardı.)
 10. She wore a decorative hair accessory with her outfit. (Kıyafetiyle birlikte dekoratif saç aksesuarı taktı.)
 11. The park was decorated with decorative banners and flags for the festival. (Park, festival için dekoratif afişler ve bayraklarla süslenmişti.)
 12. The hotel lobby had a large decorative fountain in the center. (Otel lobisinde merkezde büyük bir dekoratif çeşme vardı.)
 13. The cake stand was a decorative piece made of crystal. (Kek standı kristalden yapılmış dekoratif bir parçaydı.)
 14. The pillows on the bed had decorative tassels on the corners. (Yataktaki yastıkların köşelerinde dekoratif püsküller vardı.)
 15. The chandelier was a decorative masterpiece with intricate details. (Avize, karmaşık detaylara sahip dekoratif bir baş yapıttı.)
 16. The table was decorated with a decorative tablecloth and floral centerpieces. (Masa, dekoratif bir masa örtüsü ve çiçek merkezleriyle süslenmişti.)
 17. The wallpaper had a decorative pattern of flowers and vines. (Duvar kağıdı çiçekler ve asmaların dekoratif bir desenine sahipti.)
 18. The decorative molding on the ceiling added elegance to the room. (Tavana yapılan dekoratif kalıp oda için şıklık kattı
 1. The antique shop had a selection of decorative mirrors and frames. (Antika dükkanı dekoratif aynalar ve çerçeveler seçkisiyle doluydu.)
 2. The garden was adorned with decorative statues and fountains. (Bahçe dekoratif heykeller ve çeşmelerle süslenmişti.)

Bu örnek cümlelerde, “decorative” kelimesi çeşitli nesnelerin süslenmesi, dekoratif özellikleri, çekici veya estetik görünümü anlatmak için kullanılmıştır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.