Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2021

Damlaya Damlaya Göl Olur

Bu sayfamızda damlaya damlaya göl olur ne demektir sorusunun cevabını vererek bu söz ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

Her insan yaşamını devam ettirebilmek ve birtakım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bir iş yapmakta ve bu iş karşılığında da maddi bir gelir elde etmektedir. Ancak önemli olan bu gelirin hepsini harcamak demek ufak ufak da olsa bir kısmını biriktirmektir.

Atalarımız tarih boyunca söylemiş oldukları sözler ile insanları tutumlu olmaya davet etmişlerdir. Tutumlulukla ilgili söylenmiş sözlerin en güzeli ise damlaya damlaya göl olur sözüdür. Bir insan elde ettiği tüm geliri harcamamalı ve az çok demeden bir kısmını kenara koymalıdır çünkü bugün bize az gelen bir şey azar azar biriktiğinde çoğalacak ve yeterli hale gelecektir.

Bir insanın sahip olması gereken en güzel özelliklerden bir tanesi tutumlu olmak olduğundan kendini bilen her insan küçük birikimler yapmaktan kaçınmamalıdır. Bu nedenle de çocuklara küçük yaşlardan itibaren biriktirme ve tutumlu olma alışkanlığı kazandırılmalıdır.

Damlaya Damlaya Göl Olur Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz