Codicil İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Codicil İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Codicil Nedir?

Codicil, bir kişinin varlıklarını nasıl paylaştıracağına dair bir vasiyetnameye yapılan küçük bir değişikliktir. Yani, bir vasiyetnameye ek olarak yazılan hükümlere verilen addır. Codicil, bir vasiyetnameyi değiştirmek veya güncellemek isteyen bir kişi tarafından kullanılır. İşte codicil ile ilgili örnek cümleler:

 1. The codicil added a new beneficiary to the will. (Codicil, vasiyetnamede yeni bir hak sahibi ekledi.)
 2. She made a codicil to her will to include her grandchildren. (Torunlarını da dahil etmek için vasiyetnamesine bir codicil yaptı.)
 3. The lawyer drafted a codicil to modify the distribution of assets. (Avukat, varlıkların dağıtımını değiştirmek için bir codicil hazırladı.)
 4. After the death of her husband, she wrote a codicil to her will to donate some of her assets to charity. (Kocasının ölümünden sonra, bazı varlıklarını hayır kurumlarına bağışlamak için vasiyetnamesine bir codicil yazdı.)
 5. He decided to write a codicil to his will to disinherit his estranged son. (Ayrılmış olan oğlunu mirasından mahrum bırakmak için vasiyetnamesine bir codicil yazmaya karar verdi.)
 6. The codicil clarified some ambiguities in the will. (Codicil, vasiyetnamedeki bazı belirsizlikleri açıklığa kavuşturdu.)
 7. They added a codicil to their joint will to include their new business partner. (Yeni iş ortaklarını da dahil etmek için ortak vasiyetnamelerine bir codicil eklediler.)
 8. She used a codicil to her will to specify her funeral arrangements. (Cenaze düzenlemelerini belirtmek için vasiyetnamesine bir codicil kullandı.)
 9. The codicil was contested by some of the beneficiaries. (Codicil, bazı hak sahipleri tarafından tartışmaya açıldı.)
 10. He made a codicil to his will to appoint a new executor. (Yeni bir yönetici atamak için vasiyetnamesine bir codicil yaptı.)
 11. The codicil was not properly witnessed and was therefore deemed invalid. (Codicil uygun şekilde tanıklandığından geçersiz sayıldı.)
 12. She added a codicil to her will to leave her antique collection to a museum. (Antika koleksiyonunu bir müzeye bırakmak için vasiyetnamesine bir codicil ekledi.)
 13. He used a codicil to his will to specify the division of his real estate. (Gayrimenkull

bölümünün ayrıntılarını belirtmek için vasiyetnamesine bir codicil kullandı.)
14. The codicil was handwritten and notarized. (Codicil el yazısıyla yazılmış ve noter onaylıdır.)

 1. She made a codicil to her will to provide for her pets after her death. (Ölümünden sonra evcil hayvanlarına bakım sağlamak için vasiyetnamesine bir codicil yaptı.)
 2. The codicil changed the percentage of the estate each beneficiary would receive. (Codicil, her bir hak sahibinin alacağı varlık yüzdesini değiştirdi.)
 3. He added a codicil to his will to donate a portion of his estate to his alma mater. (Mezun olduğu okula bir kısım varlığını bağışlamak için vasiyetnamesine bir codicil ekledi.)
 4. The codicil was written in response to a new tax law. (Codicil, yeni bir vergi yasasına yanıt olarak yazıldı.)
 5. She used a codicil to her will to revoke a previous bequest. (Önceki bir bağışı iptal etmek için vasiyetnamesine bir codicil kullandı.)
 6. The codicil was challenged in court, but ultimately upheld. (Codicil mahkemede tartışıldı, ancak sonunda onaylandı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.