Çocuğun Kişisel Gelişiminde Okulun Önemi

Çocuğun kişisel gelişiminde okulun önemi nedir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Çocuk, dünyaya geldiğinde öncelikle ailesiyle tanışır ve ailesine, annesine, babasına muhtaç bir şekilde yaşar. Çocuk büyüdükçe öncelikle ailesinde eğitim almaya yani eğitilmeye başlar. Çocuk ilk kişisel gelişimine dair öğrenmelere ailesi içinde başlar ve yaşadığı rotama adapte olur.

Çocuk 5-6 yaşlarına geldiğinde anaokuluna gider ve sonrasında ise artık kişisel gelişimini okulda devam ettirmeye başlar. Çocuklar, ailelerinden uzaklaşıp okul hayatına atıldıklarında bambaşka bir dünyaya girmiş olurlar ve kendi yaşıtlarıyla tanışırlar. Çocuklar kendi akran gruplarının içine girdiklerinde kendilerini ispatlamaya ve “ben de buradayım” düşüncesini karşısındaki insanlara empoze etmeye çalışırlar. İşte bu nedenle çocuğun kişisel gelişiminde okulun önemi oldukça fazladır. Okulda arkadaşlarıyla aynı ortamı paylaşan çocuk, kendisini ispatlamak için çabalar ve böylece öz güvenini de geliştirir. Ayrıca okul ortamında arkadaşlarıyla paylaşmayı öğrenen çocuklar da ileride yaşayacakları hayatta paylaşımcı ve hoşgörülü birer çocuk olurlar.

Çocuğun Kişisel Gelişiminde Okulun Önemi Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.