Cine 5 Frekans

Cine 5 Uydu Frekansı Türksat, Cine 5 Frekans Güncel 2018 Türksat 4A uydusu

Türkiye’nin ilk şifreli ve paralı kanalı olma özelliğine sahip televizyon kanalı olan Cine 5 Erol Aksoy tarafından kurulmuştur. Kanalın yayın hayatına başlaması 1993 yılına denk gelir. Kaliteli ve başarılı filmlere ulaşmanın günümüzdeki kadar kolay olmadığı bir dönemde bu filmleri sinemaseverlerin hizmetine sunmuştur.

cine5Kanal yayın hayatına Show TV’nin kardeş kanalı olarak adım atmıştır. Üye sayısının 700 bine çıkması futbol maçlarının yayın hakkını satın aldığı döneme denk gelir.

2004 yılında kanal TMSF tarafından el konulmasından sonra Türkiye’nin ilk şifreli kanalı Cine 5,2006 yılında mecburen şifresiz yayına geçmiştir.

Uğur Dündar, Ufuk Güldemir, Mehmet Ali Birand gibi usta gazeteciler zaman içinde dönüşümlü olarak Cine 5’in haber müdürlüğü görevini üstlenmişlerdir.

Kurulduğu günden itibaren pek çok kere açılıp kapanan Cine 5 26 Eylül 2012 tarihinden itibaren de D-Smart 48. kanaldan yayın hayatını sürdürmeye devam etmektedir.

Cine 5 Frekans Bilgileri:

Dikkat !: Hemen Alttaki Linke Tıklayarak yeni frekansları görebilirsiniz. Bu Kanal Türksat 4A Uydusunda Yeni Frekansına Geçmiştir.

Türksat 4A Yeni Frekans Bilgileri Kanal Listesi İçin Tıklayınız

Cine 5 Frekansı İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. CINE 5 TÜRKİYEDE HER ZAMAN EN ÇOK İZLENEN TV KANALLARINDAN BİRİYDİ BU TÜRK CUMHURİYETINE CINE 5 GİBİ DEGERLİ BİR TV KANALI DAHA GELMEZ ARKADAŞ BIZ TÜRK MİLLETI OLARAK CINE 5 TEN HER ZAMAN ONUR VE GURUR DUYMAKTAYIZ BÖYLE DEGERLİ BİR TV KANALI BİR DAHA NERDE BULURUZ CINE 5 BU TÜRK CUMHURİYETIN BIR NUMARASIDIR SAYGILARIMLA İYİ AKŞAMLAR

  2. cine5 kanalını bazen yayın kesiliyor bazen geliyor 4aya geçiş düzensiz oldu cine5 yayını bazen gelmiyor ben fayonkarahiarda evciler kazasında oyuruyorum bilgileriniza

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.