Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

Çevremizde Pek Çok Tarihi Eser ve Doğal Güzellik Vardır. Bunların Korunması Neden Önemlidir? Açıklayınız.

Bu yazımızda çevremizde pek çok tarihi eser ve doğal güzellik vardır bunların korunması neden önemlidir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Çevremizde pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Çünkü Anadolu coğrafyası dünya tarihinde ilk yerleşim yerlerindendir. Bu sebeple Medeniyetler Beşiği olarak bilinmektedir. Yakın tarih olarak bin yıllık bir geçmişi incelediğimizde Selçuklu ve Osmanlı eserlerinin ülkemizde hemen her şehirde görmek mümkündür. Tarihi eserlerin günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşmış olması da bilim ve tekniğin gelişmişliğini göstermektedir.

Tarihi eserleri korumak için kanunlar çıkarılmalıdır. Restorasyonlar bu kanunlara göre bilir kişiler tarafından yapılmalıdır. Tarihi eserlere zarar verenler cezalandırılmalıdır. Bütün tarihi eserler özellikle koruma altına alınmalı ve eski haline kavuşturmak mümkünse yapılmalıdır. Tarihi eserlerden özellikle çeşmelerin serlevhaları yenilenmelidir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meltem dedi ki:

    Bunu yazan elleriniz dert görmesin büyük bir dertten kurtuldum süper, teşekkürler.

  2. yaren dedi ki:

    Bizim ülkemiz her yönden o kadar zengin bir ülke ki pek çok tarihi eser ve doğal güzellik vardır. Bu gibi güzelliklerin korunması ve gelecek nesillere ulaştırılması unutulup gitmemesi için çok önemlidir

Yorum Yaz