Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2021

Çevre Kirliliğini Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Bu sayfamızda çevre kirliliği ile ilgili bilgi vererek çevre kirliliğinden korunmanın yolları nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Çevre kirliliğinden korunmanın temel koşulu toplumda yaşayan tüm bireylerin bilinçli hareket etmesidir. Bu konuda bilinçten uzak olan her insan toplumda bilinçsiz insanların oluşmasını etkilemekte, bu durum da çevre için adeta felakete dönüşmektedir.

Bu konuda alınması gereken ilk önlem çöplerimizi kontrol altına almaktır. Her birey evinde geri dönüşüme uygun ürünler kullanır, çöplerini sınıflandırarak evinden uzaklaştırır ise bu çöplerin geri dönüşüm yolu ile tekrar kazanılması mümkündür. Böylece daha az hammadde kullanılacak ve çöpler doğaya karışmadan yeniden değerlendirilebilecektir.

Uzakdoğu, Güney Amerika gibi ülkelerden ülkemize gelen ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekmektedir. Binlerce kilometre öteden bize ulaşan bu ürünler ülkemize gelene kalan birçok çevre kirliliğine sebep olmaktadır.

Çevre kirliliğini önlemenin bir diğer yolu ise bu alanda çalışan sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmak ve onlara bağışta bulunmaktır. Çünkü bu kuruluşlar hem doğa için mücadele etmekte hem de gerekli araştırmaları yaparak bu konuda alınması gereken önlemleri yetkililere iletmektedir.

Çevre Kirliliğinden Nasıl Korunuruz Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz