Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Çevre Kirliliği İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vererek çevre kirliliğini gidermek için nelere yapmalıyız sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

İnsanın yaşadığı fiziksel ortama çevre adı verilmektedir. Kişinin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi ve mutlu olabilmesi için çevre büyük önem taşımaktadır. Bu çevrenin en önemli özelliği ise temizlik olmalıdır.

Çevre kirliliği günümüzün en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Gerek artan nüfus gerekse bu nüfusun ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile doğa her geçen gün biraz daha tahrip edilmektedir. Tahrip edilen doğa ise bize çevre kirliliği adlı çok büyük bir sorun sunar. Bu kirlilik ile mücadele edilmediğinde doğadaki tüm canlıların yaşamı tehlikeye girmektedir.

İnsanın sağlıklı ve mutlu olabilmesi için öncelikli görevi çevreyi korumak ve doğal ortamın yeniden canlanması için mücadele etmektir. Aksi halde hastalıklar ve mikroplar çoğalacak bu da insanların ve canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle her insan çevre temizliği için elinden geleni yapmalıdır.

Çevre Kirliliğini Önlemenin Yolları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz