Büyük lokma ye, büyük söz söyleme Atasözünün Anlamı
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Büyük lokma ye, büyük söz söyleme Atasözünün Anlamı

Büyük lokma ye, büyük söz söyleme Anlamı ve Açıklaması:

İnsan çoklukla nefsine yenik düşer. Kendini pek çok konuda ön plâna çıkarmak, ne kadar becerikli ve akıllı olduğunu belirtmek ister. Bu durum onun böbürlenmesine, “ben olsaydım öyle değil, böyle yapardım; şunu yapsaydı kötü duruma düşmezdi; ben asla onun yaptığı gibi kötü bir şey yapmam; o sözler de söylenir miydi?” gibi sözler sarf etmesine sebep olur ki, böyle bir tavır sergilemek son derece zararlıdır. Dünya ve insanlık hâli bu, öyle bir gün gelir ki, yerip kınadığımız kişinin başına gelenler bizim de başımıza gelebilir ve gülünç duruma düşebiliriz. Bu sebeple ağzımızdan çıkacak söze dikkat etmeli, büyük söz söylemekten kaçınmalıyız.

_______________________________________________

Büyük lokma ye, büyük söz söyleme atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Büyük lokma ye, büyük söz söyleme ne anlama gelir, Büyük lokma ye, büyük söz söyleme ne demektir anlamı , Büyük lokma ye, büyük söz söyleme atasözünün açıklaması , Büyük lokma ye, büyük söz söyleme Atasözünün Hikayesi , Büyük lokma ye, büyük söz söyleme atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. irem dedi ki:

    hay haybi ödevim 100 geldi

  2. irem dedi ki:

    çok güzel bir sayfa sadece atasözü anlamı deyince aklıma bu sayfa geliyor

Yorum Yaz