Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

Burs Veren Kurumlar Vakıflar Kuruluşlar Yerler 2017 Başvuru

Burs Veren Kurumlar 2016, Üniversite Yüksek Öğrenim Bursu Veren Kuruluşlar ve Koşulları, Hangi Kurum Ne Kadar Burs Veriyor , Burs Başvuru Şartları ve Burs Miktarları 2018 2019, Burs Almak İstiyorum, Burs Veren Kurumlar İstanbul Ankara İzmir Adana Mersin Bursa Konya Sakarya Kocaeli Kayseri Sivas Diyarbakır Şanlıurfa Gaziantep Malatya Aydın Antalya Erzurum Elazığ Manisa Van Kahramanmaraş Türkiye’ de hayırseverlerin kurduğu kurumlar, maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimine devam edemeyen öğrencilerin eğitimle ilgili eksiklerini bir nebzede olsa gidermeye çalışıyorlar. Ayrıntılar şöyle:

Kurumlar eğitim süresi boyunca burs alma kriterlerine uygun belli sayıda ki öğrencilere 60 TL ile 1.500 Dolar arasında değişen rakamlarda burs ücreti ödüyorlar. Vakıfların verdiği burslar öğrencinin eğitim derecesine göre farklılık gösteriyor. Mesela lise öğrencisi 60 TL ile 150 TL arasında değişen rakamlarda burs alırken üniversite öğrencisinin bursu ise 140 TL’ den başlayıp öğrenim gördüğü alana göre 1.500 Dolara kadar aylık burs almaya hak kazanabiliyorlar. Burs Veren Kurumlar Vakıflar Kuruluşlar Yerler 2017 Başvuru

Burs Veren Kurumlar ve Bilgiler Şöyle:

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ

Türk Eğitim Derneği’nin temel amacı, Ana Tüzük’ünde “Kimsesizliği ve parasızlığı dolayısıyla okuma olanağı bulamayan ahlaklı, anlayışlı ve çalışkan Türk çocuklarına eğitim olanağı sağlamak” olarak hükme bağlanmıştır.

Bu doğrultuda gerek Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi gerekse Türk Eğitim Derneği’ne bağlı okullar tarafından çeşitli burslar veriliyor.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ TAM EĞİTİM BURSU

Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında kurulduğu günden bugüne 47.000’e yakın öğrenciye karşılıksız burs vermiş. Dernek 2003-2004 eğitim öğretim yılından itibaren başarılı ancak maddi olanakları yeterli olmayan öğrencilere Tam Eğitim Bursu (TEB) vermeye başladı. Tam Eğitim Bursu ile öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp öğrencilerin üniversite eğitimlerinin sonuna kadar tüm eğitim masrafları karşılanıyor. Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca takibi yapılmakta, gelişimleri uzmanlar aracılığıyla izlenmekte ve barınmasından servisine, kıyafetinden cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bu uygulamalar, Türk Eğitim Derneği burs uygulamalarını mevcut burs uygulamalarından ayıran en önemli özelliği burs

Öğrenciler burs almaya başladıkları öğretim yılı itibariyle Takip Programı’na alınmaktadır. Bu program çerçevesinde öğrencilere ve ailelerine, ihtiyaç duyulan durumlarda rehberlik, danışmanlık, psikolojik destek, aile danışmanlığı, sağlık hizmetleri, akademik destek ve süpervizörlük hizmetleri sunuluyor.

Tam Eğitim Bursu kapsamında pansiyonlu okullarımızda yatılı eğitim alan öğrenciler için her öğretim yılı başında oryantasyon programı hazırlanıyor. Öğretim yılı içinde ise öğrencilerin gelişim düzeyleri dikkate alınarak, sosyal, kültürel faaliyetler organize edliyiyor.

2011–2012 Eğitim Öğretim yılında Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu verilecek olan 60 yeni öğrenci belirlenmiş.

Burslu Öğrenci Seçimi

Tam Eğitim Bursu adayları, başarılı fakat maddi durumu yetersiz olan ve belirlenen kriterlere sahip öğrencilerin TED internet sitesinden başvuruda bulunmalarının ardından yazılı sınav ve yazılı sınavda başarılı bulunan öğrencilerle yapılan mülakatlar sonucu belirlenir.

Tam Eğitim Bursu Ana Kriterleri

• T.C. Vatandaşı olmak,

• Başvuruda bulunan öğrencilerin 5-6-7-8.-9. sınıfa devam ediyor olması,

• Öğrencilerin en son bitirdikleri sınıfa ait karnelerinde yıl sonu başarı ortalamasının 85-100 aralığında olması,

• Aylık aile gelirinin TED tarafından yıllık olarak belirlenecek azami gelir endeksinden düşük olması,

• Başka kurum veya kuruluşlardan burs vb. yardım almıyor olması.

Duyurular

Tam Eğitim Bursu sınav tarihi, o yılki katılım koşulları ve kriterleri her yıl Ocak ayında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ve Türk Eğitim Derneği web sayfasından duyurulur.

Başvuruların Alınması

Başvurular ilan edilen tarihler arasında TED’in internet sitesi ‘’www.ted.org.tr’’ üzerinden yapılır. Tam Eğitim Bursu için yapılan tüm başvurular ilan edilen son başvuru tarihi esas alınarak burs kabul edilir. Aksi takdirde başvurular kabul edilmez. Başvuru bilgilerinin doğruluğu başvuruda bulunan kişinin sorumluluğundadır.

 

IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI

İbrahim Çeçen Vakfı bu yıl da yüzlerce üniversite öğrencisine burs verecek. 2004 yılında kurulan Vakıf bu yıla kadar 8000’den fazla gence burs verdi. Geçen öğretim yılında 430 öğrenciye ayda 240 TL burs veren İbrahim Çeçen Vakfı, bu öğretim döneminde de yine yüzlerce gence burs vermeye hazırlanıyor.

İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer başvuru koşullarının Ağustos ortasında açıklanacağını ve Eylül ayında da başvuruların alınacağını bildirerek, bursların karşılıksız verildiğini ifade etti. Vakıf burs verdiği öğrencilerle ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile de eğitim, sağlık, spor, kültür, sanat konularında da ortak projeler geliştirecek.

 

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (YEKÜV)

Kimler Burs Alabilir :

Amacı ülke çocuklarının, gençlerinin ve tüm insanlarımızın eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak olan YEKÜV, başarılı fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan ve her yıl Yönetim Kurulunca belirlenen şartları taşıyan öğrencilere burs imkânı sunuyor.

Burslarda Öncelik :

Bursiyerler için öncelik sıralamasında; ailenin kırsal kesimde ikameti ve İstanbul’da bir devlet üniversitesini kazanmış olması, okuyan kardeş sayısı, kız çocukları, anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması, çocuğun parçalanmış aileden olması, öğrencinin özel yeteneğe ve uğraşa sahip olması, Vakfın, eğitim kültür ve sosyal etkinliklerinde yer alma çabasını göstermesi, gönüllülük hizmetine talip olması önem taşıyor.

Başvuru tarihleri :

10 Ekim 2011 tarihinden sonra sadece www.yekuv.org internet sayfamızda ilan edilecek.

Burs Miktarı :

Burs miktarları, her eğitim döneminde yönetim kurulunca belirleniyor. Burslar karşılıksız olarak programlanıyor. Ancak öğrencilerden eğitsel, sosyal ve kültürel projelere katılmaları, öğrenci ve mezunların, toplumsal dayanışmaya katkı amacıyla gönüllülük bilincine sahip olmaları bekleniyor.

Yurtdışına burslu öğrenci gönderilmesi :

Sadece baştan bu yana YEKÜV bursu alanlardan belli bir kontenjan ayrılıyor.

Bağışlar İçin :

Vakfın19 yıldır yaptığı hizmetler nedeni ile 2000 yılından bu yana Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamu Yararına olduğu kabul edilmiştir. Vakfa yapılan bağışlar muafiyet nedeniyle vergiden düşülür.

SABANCI VAKFI;

Sabancı Vakfı, ülkemizin iyi yetişmiş insan gücünün karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burslar veriyor. Bu doğrultuda, kuruluşundan bu yana geçen 37 yılda 35 binin üzerinde burs veren Sabancı Vakfı, her yıl 1.300’den fazla öğrenciye sağladığı burslar ile başarılı öğrencileri desteklemeye devam ediyor.

Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere, Ekim-Haziran arasında 9 ay süreyle nakit ödemeyi kapsayan Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, öğrenciye mecburi bir hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmiyor.Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere (Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, İstanbul, Marmara, Orta Doğu Teknik ve Yıldız Teknik Üniversiteleri) yeni yerleşen öğrencilere yönelik olarak dört farklı türde Sabancı Vakfı Bursu bulunuyor;

1. Üniversiteye Giriş Bursu

Lisans Yerleştirme Sınavı’nda Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen öğrencilere veriliyor. Öğrencilerin Üniversiteye Giriş Bursu almak için, Sabancı Vakfı’nın belirlediği kriter ve kontenjanlara göre ilgili üniversitelere başvurmaları ve üniversitenin burs komitesi tarafından Sabancı Vakfı bursiyeri olarak seçilmesi gerekiyor.

2. Kalkınmada Öncelikli İller Bursu

Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde doğan ve ortaöğrenimini yine bu illerden birinde tamamlayarak Lisans Yerleştirme Sınavı’nda yerleştirme puanı sıralaması açısından en üst sıralamada olan ve burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen her ilden 1’er öğrenciye tahsis ediliyor. Kalkınmada Öncelikli İller Bursunu alacak öğrenciler, ÖSYM’den alınan listelerden Sabancı Vakfı tarafından tespit edilerek üniversitelere bildiriliyor.

 

3. Engelli Öğrenciler Bursu

Görme, ortopedik ve işitme engelli grupları içerisinde olup, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda yerleştirme puanı sıralaması açısından en üst sıralamada olan ve burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen her gruptan 5’er öğrenciye veriliyor. Engelli Öğrenciler Bursunu alacak öğrenciler, ÖSYM’den alınan listelerden Sabancı Vakfı tarafından tespit edilerek üniversitelere bildiriliyor.

4. Sabancı Vakfı-Vista Bursu

Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı sağlanan üniversitelerin Meslek Yüksekokullarına bağlı 2 yıllık Turizm ve Seyahat Hizmetleri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümlerine sınavsız yerleştirilen öğrencilere veriliyor. Sabancı Vakfı-Vista Bursu almak için, öğrencinin Ortaöğretim Başarı Puanının en az 65 olması ve üniversitenin burs komitesi tarafından Sabancı Vakfı bursiyeri olarak seçilmesi gerekiyor.

Burs Başvurusu ve Burs Tutarları

Sabancı Vakfı Bursları için öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitenin hazırladığı başvuru formu ve istediği belgelerle, üniversitenin Burs Ofisine veya öğrenci işlerine başvuru yapılmaktadır. Başvuru formu ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından en geç 14 Ekim 2011 akşamına kadar kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşleri ya da Burs Ofisine teslim edilmesi gerekiyor.2016 2016 ders yılı için aylık burs tutarları Eylül ayı içinde belirlenerek ayrıca duyurulacak.

Burslar hakkında ayrıntılı bilgi “www.sabancivakfi.org” web sitesinden alınabilir. Sorular için “burs@sabancivakfi.org” adresine ulaşılabilir.

 

KİBAR HOLDİNG EĞİTİM VAKFI;

Burs veren kurumlardan biri olan kibar eğitimin bu sene ki  kontenjanları dolu.

 

 

 

 

İŞ DÜNYASI VAKFI;

Lisans,lisans üstü, doktora öğrencilerine burs veriyorlar. Mevcut öğrenciler daimi olduğu için çok kontenjanları yok. 15 civarı kontenjanları var.

Vehbi Koç Vakfı

Vehbi Koç Vakfı’nca verilen Ana Varlık, Hemşirelik ve İdare Heyeti burslarının nitelikleri aşağıdaki gibidir.

• Burs verilen üniversiteler aşağıdaki gibidir. (Ayrıca yeni üniversitelerin dahil edilmesi ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır, web sayfamız üzerinden bilgilendirme yapılacaktır http://www.vkv.org.tr/

• Burs başvuruları üniversitelerin fakültelerinin burs ofisleri üzerinden, yeni eğitim-öğretim dönemi başında alınıyor.

• Bu yıl ki burs miktarı henüz netleşmedi (Burs miktarı yıllık TEFE +ÜFE fiyat endeksi ortalamasına göre belirleniyor• Burslar karşılıksız olarak verilemekte.

• Yurtdışı bursları bulunmuyor.

Bursiyer adaylarında aranan başlıca vasıflar;

• T.C. vatandaşı veya Türk asıllı olması,

• Eğitimi için maddi yardıma ihtiyacı olması,

• Belirlenen Eğitim Kurumları’nda öğrenci olması,

• Disiplin cezası almamış olması,

• Başarı notunun en az, 100 üzerinden 60 ya da 5 üzerinden 3 olması.

2012-2013 Dönemi

Bursiyer Sayısı

Burs Miktarı

2012-2013 Dönemi Bursiyer Sayısı Burs Miktarı
Ana Varlık 240 313 TL
Hemşirelik (Ü) 66 313 TL
Hemşirelik (L) 7 125 TL
İdare Heyeti 17 375 TL
2016 2016 Dönemi
Yeni ek kontenjan 60

Vehbi Koç Vakfı’nın burs verdiği kuruluşlar;

ÜNİVERSİTELER:

Boğaziçi Üniversitesi

Ege üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

İstanbul üniversitesi

Hukuk Fakültesi

İstanbul Teknik Üniversitesi

Marmara Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Atatürk Eğitim Fakültes

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

HEMŞİRELİK YÜKSEK OKULLARI:

Erzurum Atatürk Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Sivas Üniversitesi

İst. Ünv. Florance Nıghtıngale

Hacettepe Üniversitesi

Marmara Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi

SAĞLIK MESLEK LİSELERİ:

Denizli Sağlık Meslek Lisesi

Merzifon Sağlık Meslek Lisesi

 

Türk Eğitim Vakfı

Türk Eğitim Vakfı 1967 yılında 205 hayırsever tarafından kuruldu. Kuruluşundan bugüne kadar; yurt içinde 185.000, yurt dışında ise yüksek lisans eğitimi için 1.309 öğrenciye burs imkanı sağlıyor. Ülkemizin ihtiyaç duyulan çeşitli yerlerinde 15 İlköğretim Okulu, 2 Anadolu Lisesi, 2 Yurt Binası, 1 Mesleki Eğitim Merkezi, 1 Çok Amaçlı Toplum Merkezi ve 1 Çocuk Kütüphanesi yaptırarak Türk Milli Eğitiminin hizmetine sunuyor.

Türk Eğitim Vakfı (TEV),yurt içindeAtatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan teknik ve endüstri meslek lisesi, meslek yüksek okulu, yüksekokul, üniversite, master ve doktora öğrencilerine burs vermekte.

Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının oluşturduğu burs komisyonları aracılığı ile seçilmekte. TEV burslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin 1-31 Ekim tarihleri arasında www.tev.org.tr web adresinden form doldurup, çıktısını öğretim kurumlarına teslim etmeleri gerekmekte. Bursiyerleri öğretim kurumları tarafından oluşturulan burs komisyonları seçmekte.

TEV 2016 2016 öğretim yılında 9000 öğrenciye burs verecektir. Meslek Lisesi öğrencilerine aylık 130 TL, üniversite öğrencilerine aylık 340 TL, master öğrencilerine 630 TL, doktora öğrencilerine 950 TL burs ödeydcek.

İHTİYAÇ BURSLARI ADAYLIK ŞARTLARI

I- T.C. Vatandaşı olmak,

II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak,

III-Maddi İmkandan Mahrum Olmak:

Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak.

IV-Başarı Koşulları:

a) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,

b) Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

V) Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

(Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, aynı aileden ikinci bir kişi burslarımızdan yararlanamaz.)

TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSLARI

TEV Türkiye’de ilk defa geleceğin liderlerinin desteklenmesi amacıyla 2007-2008 öğretim yılından itibaren Üstün Başarı Bursları vermeye başlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında 166 öğrenci TEV’den Üstün Başarı Bursu almıştır. 2016 2016 öğretim yılında da 50 öğrenciye Üstün Başarı Bursu verilecektir. Üstün Başarı Burslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin 22 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında web sitemizden başvuru yapması gerekmektedir. Üstün Başarı Bursiyerlerinin her birine 2016 2016 öğretim yılında aylık 1.000 TL burs verecek

Üstün Başarı Bursuna, Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 puan türlerine göre ilk 2000’e giren ve Mühendislik-Mimarlık, Sağlık Bilimleri, İdari Bilimler, Temel Bilimler, Sosyal Bilimler ve Hukuk alanlarında öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler başvuru yapabilmektedir. (Temel Bilimler alanında öğrenim göreceklerden ilk 3000’e girenler de müracaat edebilecektir.) Puan türlerinde LYS’de ilk 2000’e giren öğrenciler ile 2. sınıfa geçmiş

GALATASARAY EĞİTİM VAKFI;

ŞARTLARI;

Galatasaray Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, Galatasaray İlköğretim Okulu öğrencilerine ilköğretim bursu, Galatasaray Lisesi öğrencilerine orta öğretim bursu, Galatasaray Lisesi Mezunu üniversite öğrencilerine ve Galatasaray Üniversitesi öğrencilerine de yüksek öğrenim bursu veriyor.Yüksek öğrenim ve ilköğretimde burslar, öğrencilere 9 ay (Ekim-Haziran) süresince , harçlık olarak veriliyor.Orta öğretimde, burs alacak Galatasaray Lisesi Öğrencilerinin ihtiyaçları dereceleri doğrultusunda 5 grup burs bulunuyor;

A – Yatılı tam burs: Yatılı öğrenim ücreti, ders kitabı, giyecek ve harçlık için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.

B – Gündüzlü tam burs: Gündüzlü öğrenim ücreti, servis, öğle yemeği, ders kitabı, giyecek ve harçlık için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.

C – Yatılı öğrenim bursu: Yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.

D – Gündüzlü öğrenim bursu: Gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.

E – Destek bursu: Ders kitabı, giyecek ve harçlık için Okul İdaresince belirlenen tutardan oluşur.

Harçlık tutarları:

İlköğretim:

Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 75,00 TL

Orta öğretim:

Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 150,00 TL

Yüksek öğrenim:

Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 300,00 TL

 

 

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFI;

1984 yılından başlayarak günümüze kadar 15.000 civarında öğrenciye burs veren İTÜ Vakfı’nın 2005-2006 eğitim yılı için bütçesinde burslara ayırdığı pay 400 milyar civarındadır. Yakın zamana kadar karşılıksız eğitim burslarının yanı sıra her yıl 500 öğrenciye yemek yardımı yapılmıştır. Ayrıca her yıl mezuniyet töreninde bölüm birincilerine ödül verilmektedir.

ŞARTLARI;

İtü’nün bursları eğitim,başarı ve ihtiyaç olarak sınıflandırılıp ona göre farklı projeler uygulanıyor.

İlk 2000’e girip İtü’yü tercih eden öğrencilere burs veriliyor. Burs miktarları başarı sırasına göre kademe kademe değişiyor.

-İlk 50’e girmiş öğrenciye (yms3,yms4) ayda 1000TL(9 ay süreyle),dizüstü bilgisayar,Gölet ve Gümüşsuyu’nun yurtlarında  ücretsiz kalma(750TL’lik odalar da)ve ayrıca mezun olduğunda  Teknokentte şirket açma fırsatı veriliyor.

-İlk 100 öğrencide ise tgek değişen bursun miktarı diğer özellikler aynı. Burs 750TL’ye düşüyor.

-Başarı burslarından sonra ise ilk 2000 öğrenciye kadar 200 TL aylık burs veriliyor.

Burslar toplamda şu zamana kadar 7.500 kişiye verildi.

 

ENSAR VAKFI;

Yurt Dışı Bursları

Değerler Eğitimi Merkezi 2006-2007 öğretim yılından itibaren ÖSS’de belli bir başarıyı sağlamış ve Türkiye’de hak ettiği bölümde okuyamayan, aynı zamanda maddi anlamda desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere “Yurtdışı Eğitim Bursları” çalışmasına başlamış ve şuan itibarıyla da çeşitli ülkelerde okuyan öğrencilere sunduğu burs desteğini devam ettirmekte.

İstanbul Lisans Bursları

Değerler Eğitimi Merkezi 2005 yılında Eğitim ve İlahiyat Fakültelerinde okuyan, geleceğin öğretmen adaylarına yönelik bir eğitim projesine başlanmıştır. Öğretmen adaylarına, proje kapsamında çeşitli konularda verdiği seminerlerin yanı sıra başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olanlarına da burslarla destek sağlamaktadır

İstanbul Dışı Lisans Bursları

Ensar Vakfı, 2005 yılından itibaren Türkiye’nin çeşitli üniversite ve fakültelerinde öğrenim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs vermekte.

Araştırma ve Proje Bursları

Değerler Eğitimi Merkezi akademik dünyanın ihtiyaç duyduğu, alanında yeterli uzman kişilerin yetişmesini sağlamak için, eğitim sahasında lisansüstü çalışmalar yapman araştırmacıları, burslarla destekliyor.

Şartlar;

Eğitim ve İlahiyat fakültesi öğrebcisi olması gerekmekte öğrencinin (bu geçen sene ki kural bu sene değiştirilmeye çalışıyor tam belli değil).15 günlük seminer ve kurslara katılım neticesinde burslar öğrencilere veriliyor(tabi ihtiyaç sahiplerine)

Başvurular İnternet üzerinden gerçekleşmekte.Kontenjan dahilinde mülakat için kontenjanın 3 katı öğrenci (her branş için ayrı) çağırılıyor.Aynı zaman da kontenjan bgurs büççesine ve daimi öğrenci sayısına bağlı olarak değişiyor.

İstanbul içi toplam 300 civarı öğrenciye burs verilmekte.

Yurtdışı 65 öğrenciye burs veriliyor( yurt dışı bursları bu sene  kapanabilir büyük ihtimal kapanacak)

İstanbul dışı da 120 civarında öğrenciye burs veriliyor.

Burs miktarları;

Yurt dışı:150euro

İstanbul içi:125-150TL arası

İstanbul dışı :150 civarı

Not: Ensar vakfına eylül ayı sonu itibariyle başvurular online olarak yapılıyor.

 

İSTANBUL TİCARET ODASI;

Eğitim Bursları ;

Odaca 1952 yılından bu yana her yıl artan sayıda karşılıksız burs verilmekte. Bugüne kadar burs imkanı sağlanan üniversite öğrenci sayısı 16.000’in üzerinde bir rakam.Ayrıca, Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Toplulukları’ndan gelerek İlimizde üniversite öğrenimi gören ve İstanbul Valiliği Türk Dünyası ve Akraba Topluluğu Koordinatörlüğü’nün ilgi  ve gözetiminde bulunup T.C.vatandaşı olmayan öğrencilere de burs tahsis ediliyor.

a) Yükseköğrenim (lisans) bursları:

Oda’nın çalışma alanı içinde bulunan devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yükseköğrenim(lisans) öğrencileri ile vakıf üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’na ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen yükseköğrenim(lisans) öğrencileri ile vakıf üniversitesi

b) Yüksek lisans (master) bursları :

Oda’nın çalışma alanı içinde bulunan devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

– Yüksek lisans (master) Burslarında; Lisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekiyor.

telerinde yukarıda belirtilen fakültelerde %100 şehit bursu ile eğitim ve öğrenim gören öğrencilere verilir.

Ara sınıflardan başvuru yapan öğrencilerde;

– Yükseköğrenim (lisans) burslarında 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olup bir üstyıla geçiş hakkını kazanmış olması,

c) Doktora bursları :

Türkiye içinde ve/veya yurtdışında bulunan yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören doktora öğrencilerine verilir.

– Doktora Burslarında; Lisans veya yüksek lisans bitirme genel not ortalamasınının 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekiyor.

Burs verilecek öğrencilerde aşağıda belirtilen nitelikler aranmaktadır.

•T.C. vatandaşı olmak,

•Çalışkan ve başarılı olmak,

•Bursa konu olan Fakülte, Üniversite Bölümü veya Yüksek Okula bursun verileceği ders yılında girmeye hak kazanmış veya ilgili programlarda ara sınıf öğrencisi olmak,

•Yüksek öğrenimin 1.sınıfında 22, 2.sınıfında 24, 3.sınıfında 25, 4.sınıfında 26 yaşından büyük olmamak,

•Askerlikle ilişkisi olmamak,

•Başka bir resmi veya özel kuruluştan kredi yada burs almamak, (sadece harç kredisi alınabilir)

•Herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmamak, (Doktora öğrencileri hariç)

•Ahlaki durumu, Milli duyguları, karakteri sağlam olmak,

•Maddi desteğe ihtiyacı olmak,

•Yapılacak mülakatta bursa liyakatleri kabul edilmek.

Miktar;

Bu sene ki rakam daha oluşturulmamış. Geçen sene9 ay boyunca aylık 200TL verilmiş. Doktora öğrencilerine de  bölüm sınıfı olmaksızın 600TL verilmiş.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı;

BURSLAR, Vakfın kuruluş statüsü ve Mütevelli Hey’et kararı ile 3 kategoride veriliyor.

Bunlar;

1- Üniversite Bursları,

2- Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Lise Bursları,

3- Alarko Mensubu Çocukları Bursları.

Üniversite Bursları olarak;

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İ.T.Ü.)

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (O.D.T.Ü.)

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (B.Ü.)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (İ.Ü)

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (A.Ü)

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (G.S.Ü)

(Bu üniversitelerin bazı bölümlerine verilmekte. Onlar ayrıntılı olarak http://www.alarko.com.tr bulunmakta)

Koşulları:

Burslar karşılıksız olup, herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez.

Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersi bulunmaması gerekir.

Burs alan öğrenci, düzenli bir öğrenci yaşamının gereklerini yerine getirmeyi, okuluna derslerini aksatmadan devam etmeyi kabul eder.

Öğrenimin aksatılması halinde burs iptal edilir; ancak, resmi belgelere dayanan hastalık veya mazeretler sebebiyle öğrenimin aksaması halinde, burs verme süresinin uzatılıp uzatılmamasına karar verme yetkisi Alarko Eğitim-Kültür Vakfı’na aittir.

Alarko Eğitim-Kültür Vakfı gerekli gördüğü hallerde verdiği bursu hiçbir sebep göstermeksizin iptal etme hakkına sahiptir.

Ödeme Şekli:

Aylık burs miktarı 2012-2013 öğretim dönemi için 210.-TL/ay’dır.

Ödemeler, her ayın ilk haftası içinde yalnız öğretim aylarına (sömestre dahil) mahsus olmak üzere öğrencilerin banka hesap numaralarına yapılır.

(2. ve 3. katagoriye giren bursların ayrıntılı bilgileri için http://www.alarko.com.tr/alev-burs.asp)

 

 

İZZET BAYSAL VAKFI

Şartlar;

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs veriliyor.

2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolu’lu bir öğrenciye daha vakıf burs vermekte. Bu öğrencilerin, Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup, buraların nüfusuna kayıtlı olması gerek

Miktar;

Bu sene ki rakam tam belli değil netleştirilmemiş. Geçen sene ki rakam 160TL.

Toplam da 170 civarında öğrenciye burs veriliyor. Bunlar haricin de 4 tane de Orta öğretim öğrencisine 60TL burs verilmekte.

Bunun dışında burs verilmiyor.

 

SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI

Yüksek Öğrenim Bursları

Bugüne kadar 500’ün üstünde Yüksek öğrenim öğrencisine burs veriliyor. Bu öğrencilerin bir kısmı doktora yapmak üzere Yurtdışı eğitim kurumlarına gönderiliyor. Bu mevcuda her yıl kontenjan ölçüsünde öğrenci ilave ediliyor. Ayrıca alanında staj yapması gerekenlere staj olanakları sağlanmakta, maddi ve manevi yardım esirgemiyorlar.

Başvuru Şartları

Vakıf olarak her yıl üniversiteyi yeni kazanmış öğrencilere katkıda bulunmak amacıyla karşılıksız burs veriliyor. Bursların devamlılığı başarılı olma koşuluna bağlı. Vakıf öğrencilerinin başka bir kuruluştan burs ve yardım almaması gerekiyor. Ayrıca ara sınıf öğrencileri ve özel üniversite öğrencilerine burs verimiyor.Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin aşağıda yer alan formu doldurup ekim ayı içinde müracat etmesi gerekmekte. Müracatlar şahsen başvuru veya posta yolu ile yapılmakta. Burs talebi kabul edilenler mülakata çağırılıyor.

BURS MİKTARI;

Bu senenin miktarı belli değil henüz. Geçen sene 240TL-250TL arası burs verilmiş.

 

HÜSNÜ M.ÖZYEĞİN VAKFI;

1990 yılından bu yana yaklaşık 11.000 adet burs veren Vakıf, 2.000’in üzerinde üniversite öğrencisinin eğitimine destek olmakta. 2010 – 2011 eğitim yılında ise 433 üniversite öğrencisine destek verilmekte.

Burs Başvuru Koşulları;

1.T.C. Vatandaşı olmak,

2.Maddi açıdan yardıma ihtiyacı olmak,

3.İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyor olmak,

4.Hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olmak,

5.ÖSYS sınavında, kendi branşında ilk 2000 arasında olmak,

6.Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,

Burs miktarı ve ödemeleri;

1.Hüsnü M. Özyeğin Vakfı bursiyeri olarak kabul edilen öğrenciler, kendi isimlerine Finansbank Gayrettepe Şubesi’nde YTL hesabı açtırırlar.

2.Burs ödemeleri 9 ay süreyle – Ekim ve Haziran ayları arasında – yapılır ve Ekim ayında burs ile birlikte 1 defaya mahsus kitap yardımında bulunulur.

3.Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında burs ödemesi yapılmaz.

4.2010 – 2011 eğitim/öğretim yılında aylık 240 YTL ve aylık 190 YTL olarak iki farklı burs miktarı bulunmaktadır.

5.Burslar karşılıksızdır. Öğrenim hayatını bitiren her bursiyer, aldığı burs süresi ve koşullarına eşit düzeyde, öğrenimine denk bir öğrenciye Hüsnü M. Özyeğin Vakfı kanalıyla burs vermeyi vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

7.Mülakata katılabilmek,

8.Başka herhangi bir yerden burs veya kredi almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen bazı burslar hariç. Detaylı bilgi için Vakfa başvurunuz.)

Elginkan Vakfı :

Elinkan Topluluğu tarafından kurulan vakıf, ilk 2005 yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs programını başlatmıştır. Vakıf, burs programı ile İTÜ, ODTÜ, EGE, İÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf, 2009-2010 öğretim yılında toplam 75 öğrenciye burs , 320 TL aylık olmak üzere 12 ay süreyle burs veriyor. Burs olan öğrencilerin ara sınıflarda ki ortalamaları 2.50 altına düşünce bur kesiliyor.

Personel çocuklarına üniversite ayrımı yapılmaksızın toplamda 50 kişiye burs veriliyor.Ayrıca 5 Türk Dili ve Edebiyatı  doktora öğrencisine 800 TL burs veriliyor.

Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.elginkanvakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.(Bu seneki şartlar ve burs miktarları belli olmadığı için geçen sene ki miktarlar bulunmakta.Yerleştirmelerden sonra bu senenin net bilgileri öğrenilecek.)

 

Anadolu Vakfı

Anadolu Grubu’na bağlı olan Vakfın burs kayıtları eylülde başlıyor. Kayıtlar sadece 1-30  eylül arasında yapılıyor.

Burs için gerekli olacak şartlar;

BURSİYER ADAYI OLMAK İÇİN ŞARTLARIMIZ :

•TC Vatandaşı olmak,

•Maddi imkanı olmamak,

•Başarılı olmak,

•Devlet Üniversitesinde okumak, (Özel Üniversite ve Açık Öğretim hariç)

BURSİYERLERİN SEÇİMİ :

Bursiyer adayları yukarıda istenen belgeler doğrultusunda burs komisyonu tarafından Kasım ayı içinde mevcut kontenjana göre seçilirler. Seçilen adaylara Anadolu Vakfı tarafından burs formu gönderilir. Bu formları doğru, okunaklı ve eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayarak ve okuduğu Üniversitenin öğrenci işlerinden onaylattıktan sonra resimli ve onaylı öğrenci belgesi ile birlikte tekrar evraklar eline geçtikten en geç 15 gün içinde Anadolu Vakfı’na getirir veya posta yolu ile gönderirler. Kesin bursiyer listesi Aralık ayının 15’inden sonra gene bu sitede yayınlanıyor.

BURS ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİ :

Öğrenci Bursları 9 ay süreli olup, ayda 200,-TL. olarak 3’er aylık dönemler halinde (Ocak, Nisan, Ekim aylarında) peşin ödenmektedir. Burs ücretleri her yıl gözden geçirilmektedir.İstanbul’da okuyan öğrenciler Anadolu Vakfı’na gelerek burs paralarını alacaklardır.İstanbul dışında okuyan öğrenciler bulundukları illerde Vakıflar Bankasında açtıracakları hesaba ödemeler yapılacaktır.

HİZMET ŞARTLI BURS;

Tıp ve hemşirelik okuyan öğrenciler için geçerli.Bu fakültedeki öğrenciler mezun oldukları zaman 2 yıl ücretli Anadolu Sağlık Merkezinde çalışma şartıyla okurlarken 2 katı burs alıyorlar.

 

TÜRK PETROLLERİ A.Ş

-Yurt dışına burslu olarak öğrenci gönderiyorlar.

-Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla 1416 numaralı yürürlük gereğince burs sağlıyorlar.

 

 

 

URAN VAKFI;

Uran Holding kurucusu İsmet Uran adına burs veriyor. Deprem bölgesinde olan ve mühendislik alanlarında eğitim gören başarılı öğrencilere burs veriliyor. Yılın 9 ayı verilen bursun 2007 yılı miktarı 100TL idi.

 

 

 

2016 2016

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. halil dedi ki:

  kocaelinde yaşıyorum maddi destge kıyafte ev eşyasına fatura yardımına kira yardımına erzaga ihtiyacım var acil yardımlarınızı bekliyorum 0539 392 34 41

 2. Yakup dedi ki:

  Merhaba hayırlı günler ben Balıkesir 100.yıl mesleki teknik Anadolu lisesinde 4.senemi makine bölümü bilgisayarlı makina imalatı dalında okuyorum ve derslerim çok güzel ama maddi zorluklarım var hayır severlerin yardımını beklemekteyim şimdiden çok sağolun elleriniz dert görmesin .05317225997

 3. Theresa L. Bernard dedi ki:

  Herkese selamlar, Hayatın aldatmacayla dolu olduğunu söylüyorlar. Hiçbir işkence ve acı, Theresa L. Bernard’ın dolandırıcıların elindeki tecrübeleriyle karşılaştırılamaz, doğrulamadan bu sahte kredi verenin sözlerine güvendiğimden, 12.500 dolardan fazla kaybettim, arabamı satma arayışımda arabamı varsayılan olarak sattım. faturalarımda ama kurbanlar düşmeye devam ediyorum hayatım karışıklık dolu çöp parçası oldu. Çocuklarım okuldan ayrıldı, bankamın kredisini reddetti, çünkü kredi puanı zaten düştü. Geçen haftaya kadar çok yakın bir arkadaşım, LARSSON LOAN PLC’den bir kredi aldığını ve bana bir de denemem gerektiğini söyledi. Çekingen bir şekilde prosedürünü politikalarına uygun takip eden bir üzüntü ve şüpheyle dolu bir kalp ile onlarla temas kurduğum bir seçenek sunmuyorum, temas ettiğim her diğer kredi şirketi gibi kötü haberleri bekliyordum, o zaman bankamın bankamın bir kredi uyarısı aldım. hesaba 250.000 dolar yatırıldı, çünkü başlangıçta gözlerimdeki sevinç rulolarının anında gözyaşı için başvurdum, çünkü asla inanamıyorum. Her türlü krediye ihtiyacınız olduğunda, bir av bulmayın ve bilgi yoluyla bir gerçek kredi şirketine başvurun. Email: larsson_investors@outlook.com veya +1 (205) 224-870 numaralı telefonu arayın. Ve finansal atılımlarınızı al.

 4. Bayan Waiter Mooner, dedi ki:

  Benim adım Bayan Garson Mooner, Amerika’da yaşıyorum ve hayat şu anda ve ailem için rahatça yaşama değiyor ve üç çocuğa sahip bir mücadele veren annem olarak hayatımda bana gösterilen iyiliği hiç görmemiştim ve Kocam son iki hafta korkunç bir kaza geçirdiğinde ciddi bir sorundan geçti ve doktorlar onun için tekrar yürümek için hassas bir ameliyat geçirmesi gerektiği ve ameliyat için faturalarını karşılayamayacağını söylüyor sonra gittim kredi için bankaya gönderdiler ve kredi kartım olmadığını belirterek beni geri çevirdi, oradan babama koştum ve o da yardım edemedi, o zaman yahoo cevaplarıyla göz attığımda ve bir kredi verene rastlamıştım Bay Uygun bir faiz oranı ile kredi sağlayan Bob Diamond, internette çok fazla dolandırıcılık duyuyorduk ama bu umutsuz durumumda, bir girişimi vermekten başka seçeneğim yoktu ve şaşırtıcı bir şekilde hepsi bir rüya gibiydi, i 35.000 dolarlık bir kredi aldım ve f ya da kocam ameliyatı yapıyor ve bugün ALLAH’a teşekkür ediyor, iyi ve yürüyebiliyor ve çalışıyor ve yük artık daha fazla üzerime geliyor ve iyi beslenebiliyor ve ailem bugün mutlu ve kendime yüksek sesle bağırışacağımı söyledim bu Tanrı aracılığıyla bana Tanrı’nın harikalarının dünyasına, Bay Bob Diamond’dan korkarak ve bu gerçek ve ciddi bir ihtiyacı olan herkese, bu Tanrıyı korkutan adamla iletişime geçmek için herkese tavsiyelerde bulunacağım: ..cashcorners@gmail.com ve hepinizi istiyorum Bu adamı benim için dua etmeye.

  TEŞEKKÜRLER
  Bayan Waiter Mooner,

 5. Ömer Duruk dedi ki:

  Dokuz eylül universitesi tip fakültesi 1 sinjf ogrencisiyim.
  Ailemin maddi durumu geregi egitimimde bir cok sikinti cikiyor. Herhangi bir yerden burs alamadim.
  Lütfen hayirsever kisiler bana ulaşsinn?

 6. joseph scott dedi ki:

  Herkese merhaba … Üç ay önce, faturalarımın çoğunu ödemek için gerçekten bir krediye ihtiyacım vardı, ki bu da çocuklarımın okul ücretlerini içeriyordu. Çok üzüldüm ve kendimi öldürmeyi planladım çünkü çocuklarını öğretemeyen bir baba hiç de bir baba değil … o zaman arkadaşım Frankankalı hakkında bana maddi durumumun mucizesini anlattı. % 3 faizle 150 bin avroluk bir kredi istedim ve gerekli işlemi tamamladıktan sonra stres vermeden bir kredi aldım. Onun bir mucize olduğu doğrudur, ölen karımda onun gerçek olduğunu belirtebilirim, gerçekten bir krediye ihtiyacınız olup olmadığını sorabilir, iletişim kurun: e-posta; (Frankaustine01@gmail.com)

 7. halil dedi ki:

  kocaelinde yaşıyorum fakirim ne yapmalyım 0531 357 09 10

 8. fatma dedi ki:

  merhaba ben eşimden ayrilildim eski esim de 10 yıldır ceza evinde 2 cocugum var biri 9 diğeri 8 sınıfa gidiyo 9 zuncu sınıfa giden bolu mengende aşçılık oluyo biz istanbul da oturuyoruz ilk okulu aradığımızda yurtta kesin girer dediler ama malesef giremedi özel turda vermek zorunda kaldım çalışıyorum ama kirada oturduğum için ve öteki oğlum da okuduğu için çok zorlaniyor um hayır severlerden yardım istiyorum cocuklarim in dersleri iyi ve ben babaları gibi digil insan olmaları için okutmak istiyorum

 9. Aysel dedi ki:

  Merhaba ben Aysel Çolak cumhuriyet Üniversitesi Sosyal bilgiler öğretmenligi okuyorum yardım talebinde bulunmak istiyorum lütfen yardım edin maddi durumumuzdan dolayı okulu bırakmayı bile düşünmüyorum lütfen Allah rızası şu sans bir gün de bize gülsün şimdiden cok tesekkurler

  1. Aysel dedi ki:

   Aysel merhabalar görünce bana dönerisiniz

 10. Hasan Hüseyin dedi ki:

  İstanbul Marmara üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünde okuyorum daha yeni girdim babam öldü annem çalışmıyor burs verecek kimse yok mu ülkemizde biri de çıkıp versin ne olcak yani biz nerden para bulalım Allah aşkına..05050324566

 11. hayrettin tırpan dedi ki:

  ben 45 yaşında bir babayım 3 tane kızım okul okumakta maddiyat olarak kazancım yetmiyor büyük kızım sakarya da insan kaynakları bölümünü okuyor ikinci kızım 11. sınıfa gidiyor üçüncü kızım 6 sınıfa gidiyor o yüzden maddi olarak yardım rica ediyorum saygılarla teşekkürlerim

 12. hayrettin tırpan dedi ki:

  ben 45 yaşında bir babayım 3 tane kızım okul okumakta maddiyat olarak kazancım yetmiyor büyük kızım sakaryada insan kaynakları bölümünü okuyor ikinci kızım 11. sınıfa gidiyor üçüncü kızım 6 sınıfa gidiyor o yüzden maddi olarak yardım rica ediyorum sayğılarla teşekürler@

 13. Çağdaş dedi ki:

  Merhabalar ben Niğde Üniversitesi besyo mezunu biri olarak acil ihtiyacı olan bayan arkadaşımın maddi problem yaşayarak zor günler geçirdiğini gördüm ve bu kişiye yardım edicek bi kuruluş ararken bu siteye denk geldim herkes isteklerini dile getirmiş ve bende çevremdeki zor durumda olan bir bayan için ve aile desteği almayan bu arkadaşıma destek olabilecek birini bulmaya çalışıyorum lütfen yardım edin başarılı insanların desteğe ihtiyacı var kendi bölümünde her dönem ilk 3 içerisinde yer alan bu arkadaş şuan son sınıf öğrencisi lütfen Bana ulaşın ben kendisiyle iletişime geçip yardım etmenize yardımcı olurum benim adım çağdaş numaram 0535 676 4442 şimdiden teşekkür ederim.

 14. MAGRET JAMES dedi ki:

  Merhaba,
  Acilen bir krediye ihtiyacınız var mı ?? Borçta mısın Kötü krediniz var mı? Bankalar tarafından reddedildin mi, kendi işini başlatmak için bir krediye ihtiyacın var mı? Zavallı / kötü Kredi puanlarına rağmen İnsanlara kredi veriyoruz. Bireylere ve şirketler için, hem iş hem de kişisel kredilerinizi, seçtiğiniz uzun ve kısa vadeli süresi ile düşük faiz oranı ile% 2 oranında ödeniriz. Kredilendirmemiz hızlı ve güvenilir, bugün başvurun ve anlık yanıt alın. krediler iyi sigortalıdır,% 100 garantilidir ve Müşterilere maksimum güvenlik garantisi verilmektedir. Daha fazla bilgi edinmek için e-posta adresimizle (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM) bize ulaşın ve bugün kredi alın.
  Bayan Magret, MD / CEO’yu atadı
  E-posta: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 15. Sibel Tekin dedi ki:

  Merhaba ben Siirt Üniversitesi Çocuk Gelişim bölümünü kazandım.6 kardeşiz ve babam serbest meslekte hiç bir sosyal güvencemiz yok .Siirtte yurt çıktı ama sanırım ben gitmekten vazgeççem çünkü 9 eylüle kadar depozito ve yurt ücreti isteniyo. Yardımcı olursanız sayenizde hayatım değişecek.Allah razı olsun sizlerden..

 16. Kadriye dedi ki:

  Merhabe ben bu yıl Atatürk üniversitesi hukuk fakültesi ni Kazandım. Bulunduğum şehir ve okuyacagim şehir ve yaşadığım şehir çok uzak ailemin yol masraflarını ve eğitim masraflarını karşılayacak durumları yok. Annem ve babam işsiz hayırseverler den yardımlarını bekliyorum.

  1. Aysel dedi ki:

   Selamlar Kadriye bana ulaş sizi ben bir iş adamıyla iletişime geçiririm kendısı çok duyarlı size yardım edeceğini düşünüyorum aysel34aysel@windowslive.com

 17. Kadriye dedi ki:

  Merhabe ben bu yıl Atatürk üniversitesi hukuk fakültesi ni Kazandım. Bulunduğum şehir ve okuyacagim şehir ve yaşadığım şehir çok uzak ailemin yol masraflarını ve eğitim masraflarını karşılayacak durumları yok. Annem ve babam işsiz hayırseverler den yardımlarını bekliyorum.

 18. mustafa can çelebi dedi ki:

  odtü de mühendislik okuyorum ailem ihtiyaclarımı karşılamakta zorlanıyor burs alabilirsem onları rahatlatacağımı düsünüyorum teşekkür ederim

 19. mustafa can çelebi dedi ki:

  odtü de mühendislik okuyorum ailem ihtiyaclarımı karşılamakta zorlanıyor burs alabilirsem onları rahatlatacagımı umuyorum teşekkür ederim

  1. Akın dedi ki:

   Mustafa selam. lutfen ıletısım bılgılerını yaz.

 20. hilal göven dedi ki:

  Merhaba ben hilal göven. Bu yıl diş hekimliği fakültesini kazandım. Şimdiye kadar devlet bursum vardı. Babam emekli annem ev hanımı. Burs verebilecek bir yer olursa diş hekimliği masraflarıma çok yardımcı olmuş olacak. Bölümüm para gerektiren bir bölüm. Teşekkürler.

 21. Mücahit dedi ki:

  Bu sene kayseri erciyes ünüverstesinde gazetecilik okuyacam onun onun için maddi durrmumuz çok kötü ve hatta yok denecek kadar az ve bende çok istiyorum bu bölümü okumayı o yüzden yardim ederseniz beni cok ama cok bahtiyar, mutlu etmis olursunuz 05060295794

 22. Hakan dedi ki:

  Burs aramak için gelmiştim yazıları okudum içim parçalandı keşke bende öğrenci olmasam da herkese yardım edebilseydim burs almadan bir şeye başvurmadan geri gidiyorum bu ülkede gerçekten ihtiyaç sahiplerine burs verilmeli ve zenginler hani neredesiniz? Yavuz sultan selim torunları nerede?

 23. ömer Bağış dedi ki:

  Bu yıl Üniversitesiteye baslayacam özel eğitim öğretmenligi okuyacam . Maddi durumumuz iyi değil normalin altında babam her zaman bana para gönderemez. HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYORUM. Şimdiden sogulun.
  05456316179

 24. Peter taylor dedi ki:

  Bugün kişisel ve işletme kredisi için bizimle iletişime geçin, mali yardımla ilgili olarak yardım edebiliriz. İlgileniyorsanız lütfen şirket e-postasıyla bize geri yaz: (pt028751@gmail.com)

 25. Ehsanuıddin sharifi dedi ki:

  Merhaba hayırlı sebahlar ben Afganistan doğumluyum Necmettin Erbekan Üniversitesinde iktisat bölümü bu sene tabii ki bayramdan sonra dersimiz devam edecek Maddi durumum çok kötü dür. Ailemden de bir beklentim yok çünkü biliyorum onlar ne durumdalar. ondan dolayı Önce Allaha sonra siz kahram ve yardım sever Türk milliyete elimizi uzatarak yardım istemede bulundum Allah sizden razı olsun. NO:05435921878 E post Ad: ehsanuddinsharifi@gmail.com
  Ad: KUzgunkavak Mah. Çınar Sk. No:14 Karatay/Konya

 26. esra dedi ki:

  merhaba ben cevre mühendisliği 2. sınıf ogrencısıyım babam işçi annem ev hanımı 3 kardeşiz yardımlarınızı bekliyorum

 27. çiğdem karakaya dedi ki:

  aile durumumuz yok ve zorla ne yaptım ne eddim lise okudum şimdi üniversite okumak istiyorum ama burs olmadan okuyamam ailem okutmaz ondan lütfen bursa ihtiyacı olan ve bana burc verin lütfen

 28. Abdulaziz dedi ki:

  Benım Adım Abdulaziz Etiyopiyalıyim, Ondokuz Mayis Üniversitesinde Besin Hijyeni ve Teknlojisi bölümünde üçüncü sınıf doktora öğrenciyim. Başarli Öğrenciyim ve kendini ımkanla okuyordum ama şuan durum bana çok zor geldi ve mamleketime dönmek üzeriyem. Allah razaı için hedefimi ulaşmak için yardım istiyorum

 29. muğdat hazar dedi ki:

  biz 6 kardeşiz üç üniversite bir lise bir orta bir ilkokul iki tıp bir makine müh .babam borçla zorlanıyor.burs sağlarsanız hayırla yad edeceğiz saygılarımla.

 30. Emine İSLAM dedi ki:

  Benim çocuğum 19 mayıs üniversitesinde tıp fakültesi okuyor. Baba memur ama kiradayız okuyan öğrencim yine var yetiştiremiyoruz. azda olsa destek bekliyoruz şimdiden teşekkürler.

 31. tuba dedi ki:

  Universite ikinci sinif ogrencisiyim kendim calisarak gecinmeye calisiyorum iki aydir calisamiorum ve derslerim aksiyo bu yuzden ama yinede cok sukur iyi bursa ihtiyacm var yardim almak istemezdim ama is bulamadim borc yaptim kara kara okulumu dusunuyum isimi ne yiyecemimi bilemedim …

 32. elif dedi ki:

  ben anadolu ogrencısıyım ISPARTA DA basarılıyım ama babam işsiz annem calışamıyo hasta kardesim var bitane oda ortaokul ogrencisi fakat maddi anlamda gecinemıyoruz lutfen yardım edin.

 33. mustaf dedi ki:

  9ocak tepeliler diyarbakira bursluk yapacak

 34. Gizem dedi ki:

  Merhaba. Üniversite öğrencisiyim. Babam iflas etti ben üniversiteye başladıktan sonra. Çok zor bi şekilde masraflarımı gidermeye çalışıyorlar. Bende hiç harcama yapmamaya çalışıyorum ama yinede biyerleden gidiyor nekadar kıssamda. Okulumu dondurmak istemiyorum lütfen biri yardım etsin. Ailem çok zor durumda ben ise farklı şehirde yaşıyorum. Bursa çok ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum

 35. ILGAR YUSIFZADA dedi ki:

  USAK UNIVERSITESINDE OKUYORUM
  YABANCI UYRUKLU OGRENCIYIM
  BURS ALMAYA IHTIYACIM VAR
  ILGILERINIZE SAYGILARIMI SUNARIM
  ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN TUM ARKADASLARIMA ALLAH YARDIM ETSIN…AZERBAIJAN

 36. Ahmet dedi ki:

  hacım burs lazım köyden gelene. ahmetodek09@hotmail.com
  marmara universitesi hukuk

 37. taner dedi ki:

  merhaba bn taner ankara üniversitesinde okyrm z.e.ö.1. sınf bursa ihtiyacım var yardım ederseniz çok müteşşekkür olurum saygılarımla

 38. mehmet ışıklı dedi ki:

  eneklı maaşından başka gelırı olnayan 3 çocuklu büyügü hukuk son sınıf ve lısede okuyan ikizlerim için nurs verecek kurum aramaktayım.yardım edeceklere sonsuz teşekürler

 39. rasul dedi ki:

  Merhaba.ben yabancı uyruklu öğrenciyim.biz de bu burslara başvuru yapabilr miyiz. Teşekkür ederim!!?

 40. hilal tuğçe kuzucu dedi ki:

  merhaba Bursa Uludağ üniversitesinde beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünü okuyorum. babam memur ve biri ortaokul biri üniversitede okuyan kardeşlerim var. maddi olarak sıkıntımız olduğu için bursa ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

 41. özge dedi ki:

  Merhaba, ben Adnan Menderes Üniversitesi moda tasarım bölümünü bu yıl kazandım,fakat annem ve babamı kaybettiğim için maddi yönden yetersizim. bu bursa ihtiyacım olduğu için size başvuru yaptım değerlendirirseniz çok sevinirim. saygılarımla

  1. Aysel Gök dedi ki:

   özge bana ulaşır mısın part time çalıştığım şirket burs veriyor sana burs vermesi için ben konuşacağım patronla aysel34aysel@windowslive.com

 42. aysel dedi ki:

  Meraba.Karabuk üniversesinde coğrafya okuyorum.Bursa ihtiycım var.Bircok yerde burs basvurusu yapmayı denedim ama maalesef ki ya üniversitemden dolayı ya da herhangi bir durumdan dolayı alamadım.Yardımcı olursanız çuk mutlu olucam

 43. eda dedi ki:

  merhaba ben 9.sınıfa yeni geçtim bursa ihtiyacım var burs vermek isteyenlerden yanıt bekliyorum teşekkürler

 44. caner dedi ki:

  ben caner kara babam işçi olarak çalışıyor ben toki kırımlı fethiye şükrü olcay orta okulu öğrencisiyim ama babam beni okutmakta zorlanıyor ben okumak istiyorum bana karşılıksız burs talep edilmesini rica ediyorum
  CANER KARA

 45. NEZAHAT DEMİRÖZ dedi ki:

  aynı üniversitede iki bölüm ve ikinci öğretim okuyorum. maddi yönden yetersiz olduğum için bursa ihtiyacım var .çok teşekkür ederim..

 46. Mehmet can karaçorlu dedi ki:

  4.sınıftan belli taktir alıyorum bursluluk sınavına girdim ve kazanamadım sınav hobisi var sınava girip çıkana kadar karın ağrısı çıkıyorum ve kaybediyor un psikolojik bozuldu ve bursluluk almak istiyorum bana yardımcı olumusunuz

 47. Emrah doğan dedi ki:

  MERHABA BEN EMRAH TEKNİK LİSEDE OKUYORUM ELEKTRİK VE ELEKTRONİK BÖLÜMÜ AMA MADDİ BİR GELİRİM YOK OKUMAM İÇİN PARA GEREKLİ BURS BULURSAM OKULA DEVAM EDECEĞİM BULAMMASSAM BIRAKACAĞIM 11 GEÇTİM TAKTİR ALDIM dogan2391@gmail.com

 48. Selen Sivri dedi ki:

  Merhaba.Ben uzman çocuk doktoruyum.Aylık 300 ve 300 iki gerçekten başarılı ve bursu hak eden öğrenciye burs vermek isterim.İLETİŞİME GEÇİN.

  1. Süleyman dedi ki:

   Diş Hekimliği Bölümünde okuyorum.Bölümüm çok masraflı.Maddi durumumum iyi değil.Mailim sul.1449@hotmail.com

  2. merve uysal dedi ki:

   Akü ilköğretim matematik öğretmenliği okuyorum. Bursa ihtiyacım var .yardımcı olursanız sevinirim.

   1. Sümeyye dedi ki:

    Merhaba
    İÜ’de hukuk okuyorum. Bursa ihtiyacım var.

  3. Hanım dedi ki:

   Merhabalar ben bu yil universitede sosyal hizmet bolumu kazandim ama maddiyatim yetersiz hala yeklifiniz gecerli ise yararlanmak istiyorum cunku cok ihtiyacim var veremesenizde caniniz saolsun simdiden tesekkurler

  4. enes dedi ki:

   marmara üniversitesi hukuk fakültesi kazandım bursa ihtiyacım var

  5. Gözde Koç dedi ki:

   Gazi Üni. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde okuyorum. Bursa ihtiyacim var. Tesekkurler

  6. ahmet celal gül dedi ki:

   Selen Hanım merhaba ben cerrahpaşa tıp fakültesini kazandım .MF puan turunde 1700 sıradayım .Ailemde benim dışında okuyan iki kardeşim daha var bu yüzden maddi açıdan desteğe ihtiyacım var.teşekkür ederim.

  7. ZEYNEP OLGUN dedi ki:

   merhaba ben hacettepe üniverstesi beslenme ve diyetik bölümünü kazandım durumumuzda gercekden yok gaziantepde yaşıyorum ve bu sene insallah kaydımı yaptım bursa ihtiyacım var çok fazla gerçekden başarılı bir öğrenciyim eğer vermek isterseniz 05452826501 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.

  8. Güldeniz güven dedi ki:

   Erciyes Üniversitesi nde rus dili edebiyatı okuyorum. Bursa ihtiyacım var desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim

  9. melis dedi ki:

   Merhaba vakif universitesinde tam burslu okuyorum. Bursa ihtiyacim var. Mail adresimden bana ulasabilirseniz cok sevinirim..

  10. Şükrü dedi ki:

   İstanbul üniversitesi hukuk fakültesi Kazandım bursa ihtiyacım var.

  11. Melike Sakız dedi ki:

   Benim bursa ihtiyacım var bu sene Kırıkkale üniversitesi Hukuk fakültesi bölümünü kazandım yardımcı olursanız sevinirim.

  12. burs dedi ki:

   kırıkkale üniversitesi hukuk fakültesi

  13. Cihan altan dedi ki:

   Merhaba ben cihan Altan Düzce üniversitesi sosyal hizmet 2. Sınıf öğrencisiyim maddi durumum okumak için yeterli değil burs talebimi değerlendirdiğiniz için teşekkürler

  14. Cihan altan dedi ki:

   Meraba ben burs almak istiyorum da maddi durumum yetersiz yrdımcı olurmusnz Düzce üniversitesi sosyal hizmet öğrenciyim 2. Sınıfım 0545 842 69 33

  15. Kübra dedi ki:

   Marmara Üniversitesinde fizik, ikinci üniversite olarak da işletme okuyorum
   kubraaltun1996@hotmail.com

  16. Mustafa Eren Aydın dedi ki:

   Selen hocam merhabalar, ben de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Eğer benden daha çok ihtiyacı olan bir arkadaşımı bulursanız ona destek olmanız taraftarıyım, aksi halde desteğinize ihtiyacım var. Şimdiden ilginize teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

   e mail : eren_aydin_92@hotmail.com

  17. Muhammed Raşid göksu dedi ki:

   Hacettepe üniversitesi diş hekimliği son sınıfa geçtim.bu sene İki kardeşimin daha dışarda üniversite okuması nedeni ve okuduğum bölümün masraflı olmasından dolayı maddi sıkıntı çıkıyorum. Değerlendirip geri dönüş yaparsanız memnun olurum.

  18. Merve dedi ki:

   İzmir katip çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim.bursa ihtiyacım var, ilgilenirseniz sevinirin teşekkürler

  19. Şule doruk dedi ki:

   Erzurum diş hekimligi fakültesini bu yıl kazandım.hem bölüm cok masraflı hemde ablamda üniversitede okuyor.maddi acıdan zor durumdayız.bu bursa gercekten ihtiyacim var.uygun görürseniz cok sevinirim

  20. Faruk ALTINDAL dedi ki:

   İyi akşamlar.
   Ben Bülent Ecevit Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2.Sınıf öğrencisiyim.Sizin de bildiğiniz üzere günümüzde üniversite okurken kendinizi de geliştiremezseniz aldığınız diplomanın pek bir değeri kalmıyor.Fakat üniversite okumak bile başlı başına masraflı bir işken, üstüne bir de kendinizi geliştirmek için gitmek istediğiniz kursların ücretleri binince daha da masraflı oluyor. Şöyle ki günümüzde olmazsa olmaz koşullardan biri olan iyi bir yabancı dil kursunun fiyatı 4 bin tl,basit bir anatomi kitabının fiyatı 300 tl ve benim annemin tek başına bunları karşılayabilecek gücü yok malesef.Kısacası ileride donanımlı bir Fizyoterapist olabilmek için sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum.Eğer sizin böyle bir olanağınız yoksa beni burs verebilecek birine yönlendirirseniz çok sevinirim.
   Saygılarımla,
   Faruk ALTINDAL

  21. Hatice dedi ki:

   Merhaba. Bende üniversiteye hazırlanıyorum ve gerçekten bunun için bursa çok ihtiyacım var. Geri dönerseniz çok sevirim Selen Hanım

  22. Metehan BADEM dedi ki:

   Merhaba , Sakarya Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği 3.Sınıf öğrencisiyim. İletişime geçerseniz özel bilgilerimi paylaşabilirim. Burs aramaktayım..

   metehanbadem07@gmail.com

  23. ŞEYMA AY dedi ki:

   merhaba.
   Ben Şeyma Ay ODTÜ Matamatik öğretmenliği bölümünü kazandım annem ev kadını babam zabıta memuru 3 kardeşiz.

  24. Zeynep dedi ki:

   Selen hanim diş hekimliği öğrencisiyim masraflar çok fazla oluyor malzemelerimiz de pahalı farklı bi şehirde okuduğum için masraflar çok daha fazla oluyor ailem de yetişemiyor ister istemez babam onceden burger hastasiyd!i.sonradan felç geçirdi şoför olduğu için bursunuza ihtiyacım var

  25. Hasancan dedi ki:

   Merhaba, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde tam burslu sınıf öğretmenliği okuyorum, bu sene 3. sınıfa geçtim not ortalamam 4 üzerinden 3.52 gösterebilirim, annem emekli babam çalışmıyor yardımcı olursanız çok sevinirim ihtiyacım var gerçekten…

  26. Mervekoç dedi ki:

   Merhabalar.Ege üniversitesinde sanat tarihi okuyorum ve sanata aşığım.Ama maddi durumlarım yüzünden inanılmaz zorluk çekiyorum.iletişime geçmek isterim sizinle. Teşekkürler.

  27. Halil kurnaz dedi ki:

   Merhaba selen abla ben kastamonuda yatılı lisede okuyorum.Ailem istanbulda 1 maaşla geçinmeye çalışıyoruz bana para gönderemiyorlar bende sizden burs almak istedim yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

  28. Selim can KUNDURACI dedi ki:

   Merhaba selen hanım Karabük Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisiyim ve Bursa çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim olmazsanız isede genede sağolu

  29. csr dedi ki:

   burs verdiğiniz öğrencileri buldunuz mu ?

 49. Yaver keskin dedi ki:

  Burs vermek istiyorum .Burs almak isteyenler iletişime geçebilirsiniz

  1. YEŞİM AYHAN dedi ki:

   ben de burs almak istiyorum nasıl iletişime geçebilirim şartlarınız ne benimle iletişime geçebilir misin lütfen

  2. merve uysal dedi ki:

   Akü ilköğretim matematik öğretmenliği okuyorum. Bursa ihtiyacım var .yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Hanım dedi ki:

   Merhabalar bu yil sosyal hizmet cikardim maddiyatim yetersiz cunku evdeki herkes okuyor . Cok ihtiyacim var. Tskler

  4. ahmet celal gül dedi ki:

   cerrahpaşa tıp fakültesini kazandım maddi açıdan desteğe ihtiyacım var teşekkürler

  5. Güldeniz güven dedi ki:

   Erciyes Üniversites nde rus dili edebiyatı okuyorum ve gerçekten bursa ihtiyacım var. İlginiz için teşekkürler

  6. Melike Sakız dedi ki:

   Ben bu sene hukuk Fakültesi kazandim ve durumumuz pek iyi değil babam çiftçi ,hukuk kitaplarına vaktim bir kitap 90 ,100 lira gerçekten bursa ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  7. Güven dedi ki:

   iyi günler.lisans eğitimim için bursa ihtiyacım var.nasıl iletişim kurabiliriz.tşk

  8. Eda dedi ki:

   2 kardes üniversitede okuyoruz.bir kardesimizde lisede okuyor.hepimizde basarili ögrencileriz gercekten ihtiyacimiz var.takdir sizin

  9. büşra dedi ki:

   ben marmara üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünü kazandım ailemin durumu hiç iyi degil okumak için brsa ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

  10. vahit erten dedi ki:

   merhabalar maddi durumumuz yok ailemde çalışan yok bu sene bitliste üniversiteye gidicem siirtte oturuyorum bursa ihtiyacım var

  11. yunus emre boz dedi ki:

   05378429032 lütfen aramısınız durumumu izah ederim uygunsam burs almak istiyorum.

  12. betül dedi ki:

   bursa ihtiyacım var ,yardımcı olursanız sevinirim.

  13. oya çakır dedi ki:

   Ben süleyman demirel üniversitesi diş hekimliği fakültesine bu sene başladım.İl gerçek anlamda çok pahalı bir şehir(beklentimin kat kat üstünde) hele diş hekimliği okumak ayrı bir masraf.Annem aldığımız yardımlarla okutmaya çalışıyor . Babam vefat etti. 2 kardeşim var lisede. Biri üniversiteye hazırlanıyor. Bursa ihtiyacım var. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler…

  14. oya çakır dedi ki:

   Ben süleyman demirel üniversitesi diş hekimliği fakültesine bu sene başladım.İl gerçek anlamda çok pahalı bir şehir(beklentimin kat kat üstünde) hele diş hekimliği okumak ayrı bir masraf.Annem aldığımız yardımlarla okutmaya çalışıyor . Babam vefat etti. Lisede 2 kardeşim var . Bursa ihtiyacım var. Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

  15. metin Adınız ... dedi ki:

   selamlar, yurtdışı(amerika) da okumak istiyorum. ailem belli bir miktarını karşılasa da yardımınıza ,ht,yacım var. teşekkürler…

  16. Kubranur Isık dedi ki:

   Merhaba.İsmim Kübranur Aydın Adnan Menderes Universitesınde elektrik ve elektronik muhendisliği kazandım bu sene. Ailem benim haricimde 3 kardesimi daha okutuyor bu yuzden yardıma ihtiyacim var. Yardımcı olursanız sevinirim.

  17. Hatice dedi ki:

   Hala burs vermek füşünceniz var ise eğer benim de bursa ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

 50. enes dedi ki:

  merhabalar ben okul çıkışlarında çalışmak zorundayım başarılıyımda fakat ekmek parasıda gerekiyo 9. sınıf öğrencisiyim burs’a ihtiyacım var yetkililerden yardım eli bekliyorum.

  1. enes dedi ki:

   bu arada 4. sınıftan beri her dönem belge alıyorum isterseniz fotoğraflarını yollayabilirim.

 51. Meri dedi ki:

  Önceden yazmış olduğumuz yorumları nasıl kaldırabiliyoruz ?

 52. Özge dedi ki:

  Merhaba ben 5 yillik ilahiyat fakultesi ogrencisiyim. Ailemin maddi durumu iyi degil.bursa ihtiyacim var .kardeslerimdee yükseokul ve lise okuyolar. Bursa ihtiyacim var.belglerle maddi durumumu da kanitlayabilirim.lutfen yardim edin

 53. fadik kırca dedi ki:

  merhaba ben ev hanımıyım 2 tane liseye giden çocuklarım için burs yardım istiyorum.

 54. Ayşe Yılmaz dedi ki:

  Ben İİBF 2. sınıf öğrencisiyim benimle beraber biri üniversite diğer lise olmakla birlikte 2 kardeşim daha okuyor babam emekli maddi durumumuz iyi değil burs verebilicek vakıflardan burs yardımı bekliyorum.

 55. eren dedi ki:

  Kıbrıs vakıf üniversitesini tam burslu kazandım ve geçinebilmek için burs araştırıyorum. vakıf üniversitelerine burs veren kurumlar var mıdır ?

 56. emine dedi ki:

  merhaba bn emine kahramanmaraşta ziraat mühendisliğini okuyorum 3.sınıftayım ve bundan 6 yıl önce babamı kaybettik annem de babamdan kalan cüzi bir maaşla evi geçindirmeye çalışıyor ve benim bursa çok ihtiyacım var durumumuz çok kötü yardımsever iş adamlarından yardım bekliyorum …şimdiden teşekkür ederim

 57. ayşe dedi ki:

  Merhaba ben Ayşe.adanalıyım aydında sağlık okuyorum 1. sınıf ön lisans. Babamı kaybettim 8 sene önce.. İki kardeşiz abim var okuyor. Annem ev hanımı babamdan ssk emeklisi alıyor ama bize yetmiyor çok zor durumdayız lütfen rica ediyorum yardım edin bursa ihtiyacım var çalışmak zorundayım derslerimle birlikte yürutemiyorum.. Ailem (dayılarım teyzelerim) destek çıkmıyorlar yalnızız dönüş yaparsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim saygılarımla..

 58. FURKAN ÖLMEZ dedi ki:

  MERHABA, BEN CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİSİYİM .MADDİ SIKINTIDAN DOLAYI İLGİLİ HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLEMEKTEYİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM İYİ GÜNLER 05348161084

 59. songül dedi ki:

  ben songül ben bu sene liseye geçtim ama maddi sıkıntı çekiyorum çünkün baba çalışımıyor ben okulu bırakacam ben polis olmak istiyorum 11 kardeşim var 8kız 3erk 1evlendin 14yaşıda inşanlı

 60. Savaş ÖKSÜZ dedi ki:

  Savaş ÖKSÜZ, 9 yaşından beri çalışarak okumaya geyret ediyorum Yıldız teknik üniversitesi meslek yüksek okulu harita kadastro ögrencisiyim,2009 giriş kaydım var,gündüz ögrencisiyim,k.çekmecede oturduğumdan dolayı okulum maslak’ta gidiş-dönüşüm 5 saatimi alıyor ve okul saatleride çalışmama engel oldugundan derslerime bile çalışacak vaktim olmuyor maddi olarak aile durumkoşullarım zor.Kendi mesleğim üzerinde çalılşmak ve okulumu bitirip kendi mesleğimi yapmak istiyorum farklı dallarda çalışıp kendi işmden uzaklaşmak istemiyorum güzel bir bölümüm var ve bu işi yürütebilmem için eğitilmek üzere okumamada yardımcı olacak kadar yardım talep ediyorum.Bu yardım işim üzerine olursa benim için çok katkıda bulunmuş olursunuz,a2-b ehliyetim ve askerliğimide tamamlamış olarak bir el uzatılmasınızı istiyorum.Herşeyden önemlisi dürüst kişiliğimle zekamla iş adamı olmak istiyorum düşünceleriniz için teşekkür ederim.

 61. Alaaddin dedi ki:

  Merhabalar,
  Yurt dışında bir devlet üniversitesinde tıp öğrenimi gören tek maaşlı bir memur çocuğuyum.3 yılım kaldı.Masraflarım ailemin maaşını geçtiğindendolayı zor durumdayım. Bana yardım edebilecek ve Ömür boyu minnet duyacağım kurum, kuruluş ve kişilere şimdiden teşekkürler, saygılar…

 62. samed dedi ki:

  ben tokat gaziOsman pasa üniversitesinde okuyorum babam hapiste annem calişmıyor kız karesim cocok esrgeme kurumunda annaemle babam bosandılar daha yeni bursa cok ihtıyacım var kendimden kucuk uc kardesim var biri lise digeri orta okul okuyor ben uni 5 yasındakide evde kalıyor acıl yardıma ihtıyacım var lutfen!!!!!!!

 63. samet dedi ki:

  ben13yaşındayım annembabam ayrı bana dedem bakıyor en kısa zaman da yardımlarınızı bekliyorum gazi antepte yaşıyorum

 64. miyase dedi ki:

  bes kardesiz bilgisayar muhendisligi okuyorum ablam universiteye gidiyor kardesim liseye gidiyor babam calismiyor annem ev hanimi acil bursa ihtiyacim var yardiminizi bekliyorum

 65. mehmet dedi ki:

  adım mehmet karabük üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi kamu yönetimi kazandım.ve biz 6 kardeşiz ve ben 5. siyim babam hepimizinokutmaya calışıyor bşr kız kardesim izmirde turk dili ve edebiyat 2. sınıf ogrencisi en kucuğumuzde lise de okuyor ama maddi durumumuz iyi olnadıgında babamızda serbest meskek annem rv hanımı ellerinden geleni yapıyor fakat yeterli olamıyorlar bizde yazları iş buldukça çalışmaya çslısıyoruz ama malesef okul harcamalarına yetmiyor cünkü bir umut belki yazdıklarımı okuyacak gercekten okumaya calışan biz talihsizlere yardım edecek yarınlara bizi hazırlamaya sebep insanlar olacaktır ben ve kardeşim okumaya azmettik katkılarınızı bekliyorum inşallah umutla!…

  1. mert dedi ki:

   sana burs verenin ….

 66. Meliha şabani dedi ki:

  Merhabalar,bu sende kazandım genetik ve biomuhendizlik Kastamonu universiteye maddi durumum iyi degil ,burs imkani varsa lütfen yardım bekliyorum Şimdiden çok teşekkür ederim saygılarıyla Meliha Şabani -Kosova

  1. susan james dedi ki:

   Meliha şabani diyor ki:
   27 Eylül 2013, 21:00

   Merhabalar,bu sende kazandım genetik ve biomuhendizlik Kastamonu universiteye maddi durumum iyi degil ,burs imkani varsa lütfen yardım bekliyorum Şimdiden çok teşekkür ederim saygılarıyla Meliha Şabani -Kosova

 67. DİLAN dedi ki:

  Aydında Adnan menderes universıtesi fen edebiyat BÖLÜMÜNÜ OKUYORUM İKİNCİ YILIM BABAM İNSAAT İŞÇİSİVE BİZ BEŞ KARDESİZ DÖRT KİSİ OKUYORUZ ZOR VE BU SENE DAHA ZOR…BI UMUTLA YAZIYORUM BUNLARI GERCEKTEN ZOR DURUMDAYIZ DUA EDİYORUM EGER DURUMLAR DEGISSEYDİ YANİ SIZ BENİM YERİMDE OLSAYDINIZ YARDIM EDERDİM DERSANEYE GIDEMEDİM KITAP ALAMADIM BINLERCE ARKADASIMLA BU SINAVA GIRDIM VE BURAYA GELDİM GERCEKTEN ZOR DURUMDAYIMİNSALLAH DUAM SAHİBİNİ BULUR 0535 790 81 30

 68. DİLAN dedi ki:

  Aydında Adnan menderes universıtesi fen edebiyat BÖLÜMÜNÜ OKUYORUM İKİNCİ YILIM BABAM İNSAAT İŞÇİSİVE BİZ BEŞ KARDESİZ DÖRT KİSİ OKUYORUZ ZOR VE BU SENE DAHA ZOR…BI UMUTLA YAZIYORUM BUNLARI GERCEKTEN ZOR DURUMDAYIZ DUA EDİYORUM EGER DURUMLAR DEGISSEYDİ YANİ SIZ BENİM YERİMDE OLSAYDINIZ YARDEGER İM EDERDİM DERSANEYE GIDEMEDİM KITAP ALAMADIM BINLERCE ARKADASIMLA BU SINAVA GIRDIM VE BURAYA GELDİM GERCEKTEN ZOR DURUMDAYIMİNSALLAH DUAM SAHİBİNİ BULUR

 69. mehtap gavas dedi ki:

  ben de eskişehir osmangazi üniversitesinde tıp fakültesinde okuyorum 3 kardeşiz ve tıp için ciddi miktarlar gerekiyor umarım burdan gerekli yerlere ulaşabilirim .

 70. ömer dedi ki:

  Gerçekten Bu Bursa ihtiyacım var Doğu anadoluda Van’da bir beldede çok zor şartlarda okudum bu yüzdende azimle çalıştım ve azmimin sonucunda istediğim bölümü kazandım ama orada okumam için burs ihtiyacım var aksi takdirde hem çalışıp hem okumam gerekiyor . ailem maddi açıdan beni destekleyecek kadar iyi durumda değil hatta çok fazla kötü durumda olduğumuzu bile söyleyebilirim.zaten araştırılırsa maddi açıdan ailemin çok kötü durumda olduğu görülecektir benim isteğim sadece aileme yük olmadan okuyup bir yerlere gelmek ama dediğim gibi aileme yük olamam yani çok zor durumdayım gerçekten . teşekkür ederim(istanbul üniversitesi psikoloji bölümü ösys giriş puanım 419,43359 okul birinciliği kontenjanı ile yerleştim)

 71. ömer dedi ki:

  Gerçekten Bu Bursa ihtiyacım var Doğu anadoluda Van’da bir beldede çok zor şartlarda okudum bu yüzdende azimle çalıştım ve azmimin sonucunda istediğim bölümü kazandım ama orada okumam için burs ihtiyacım var aksi takdirde hem çalışıp hem okumam gerekiyor . ailem maddi açıdan beni destekleyecek kadar iyi durumda değil hatta çok fazla kötü durumda olduğumuzu bile söyleyebilirim.zaten araştırılırsa maddi açıdan ailemin çok kötü durumda olduğu görülecektir benim isteğim sadece aileme yük olmadan okuyup bir yerlere gelmek ama dediğim gibi aileme yük olamam yani çok zor durumdayım gerçekten . teşekkür ederim(istanbul üniversitesi psikoloji bölümü ösys puanım:419,43359 okul birinciliği kontenjanı ile yerleştim)

 72. Hasan ÇAKIR dedi ki:

  adıyaman ünıvesitesinde okuyorum bursa ihtiyacım var umarım birileri bu mesajıma cevap verir….

 73. süleyman başbağ dedi ki:

  ben makine müh. 1. sınıf öğrencisiyim.1 yıl hazırlık okudum.3 kardeşiz bir ablam var üni de okuyor bir de kız kardeşim var o da lise de okuyor. devletten burs çıkmadı.ailemin maddi durumu iyi olmadığı için bursa ihtiyacım var.yardımsever iş adamlarına duyurulur.allah razı olsun.

  1. Mahmut Can dedi ki:

   Merhaba.Ben mahmut can bu yıl izmir 9 eylül üniversitesi elektrik elektronik mühendisliğini kazandım . İhtiyacım olduğu için karşılıksız siz hayır sever başarılı iş adamlarımızdan burs istiyorum . Türkiyenin refah ve eğitim seviyesini artıran biz gençlerin maddi sıkıntısı olmakta . Maddi sıkıntısı olmasa ailemin bu sitelerde dil dökmezdim . Emin olun iyi yerlere geldiğim de ve başaralı bir geleceğim olursa bu siteleri unutmayacağım ve gerekli yardımı yapacağım . Kendimi acındırmıyorum sadece yardım istiyorum sizlerden . Umarım geri cevap alırım siz burs veren gönüllü yardım severlerden . İyi günler ..

 74. İsim Vermek İstemiyor dedi ki:

  İyi günler hepinize öğrenciyim ihtiyacım olduğu için yazmak zorunda kaldım aylık 200 TL civarı burs ihtiyacım var bu burs sadece kalıcak yer ve yemek içindir ulaşmak isteyenler *** 716 34 55 iyi günler dilerim hepinize….unutmayın ki ne yaparsanız onu bulursunuz iyi bir gelecek hepimizin hakkı…

 75. buse dedi ki:

  ben 6.sınıfa geçtim hiçbir bursum yok derslerimde çok iyiyim ancak maddi sıkntı yüzünden derslerimde düşüş olabilir o yüzden sizden yardım istiyorum

 76. Mehmet Ali dedi ki:

  Bu yazımı umarım hayır sever iş adamları görür. Ben Hatay Mustafa Kemal üniversitesinde idari bilimler fakültesinde 3. Sınıfta okumaktayım. Bu yılıma kadar devlet bursuyla kıt kanaat geçinmeye çalıştım. Ama bu yıl ki reyhanlıda patlatılan bombadan dolayı babam iş göremez hale geldi. Ve şu an baya bi ekonomik sıkıntı içindeyiz. Hayır sever iş adamlarının bu yazımı okuyup bana yardım edeceklerini ümit ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim…

 77. hasbiye ozkan dedi ki:

  Merhaba ,

  Ben Hasbiye Özkan , ev hanıyım eşim tornacılık mesleğinden emekli .14 yaşında zihinsel engelli bir oğlumuz var ve maddi durumumuz çok yeterli olmadığı için ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz.Eşimin emekli maaşı ve dedemizin desteği ile eğitim görüyor.Şuanda Özel ilkim Arya Rehabilitasyon merkesinde eğitim görüyor fakat gerek okuldan istenenleri, gerekse olması gereken sosyal aktiviteleri karşılayamıyoruz . Oğlumuzun daha iyi bir eğitim alması için İstanbul Otizm Spor ve Yaşam Merkezinde eğitim görmesini istiyoruz ve bu eğitim sonucunda ciddi düzelmeler olacağını düşünüyoruz fakat maddi açıdan bu imkansız görünüyor. Sizden destek bekliyoruz …

  İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

 78. belma bıdıklı dedi ki:

  merhaba benim kızımın resim yarışmalarında derecelikleri var şu an 8.sınıfa geçti güzel sanatlar lisesi için kursa gitmsi eğitim alması lazım bize bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler.kurslar
  çok pahalı

 79. Emir dedi ki:

  Iyı aksamlar ben 2010 yılında üniversiteyı kazandım ama maddı sıkıntılar ve aıle baskından dolayı bıtıremedım bu sene gaziantep Üniversitesinı kazandım ı.o burs ımkanı varsa lutfen yardım beklıyorum ama part tıme iş varsa da cok ıyı olur çalışırım cok teşekkürler

  1. ahmet dedi ki:

   gaziantepte 1 tane burs veren kurum yok ya

   1. Emır dedi ki:

    Pekı ıs yok mu

 80. sefer dedi ki:

  ben bu yıl yyü kazandım ama i ö oda maddi imkansızlıktan dolayı biraz zorlanacağım babamda zaten gazi olmuş annemde ölmüş babam zaten calışmıyor hiç bir geliri yok 2 kardeşimde okul okuyor hayır sever iş adamalrının desteğini almak istiyorum

 81. küpra eynallı dedi ki:

  merhaba.bu sene adana çukurova üniversitesi eğitim fakültesi fen bilgisi öğretmenliğini kazandım.üç kardeşiz ablamda ünv. öğrencisi babam hayatta değil annem rahatsız çalışamıyor köyde oturuyoruz hayırsever birilerinin yardımını bekliyorum lütfen

  1. mesut dedi ki:

   Kendini benim yerime koy, maddi durumum iyi senle ya da ailenle konuşup gerçeklik payini ogrendikten sonra burs sağlayabilirim

 82. AKIN dedi ki:

  Merhaba ben Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini kazandım. Maddi durumumuz iyi değil eğitimime devam edebilmek için yardımlarınızı bekliyorum Şimdiden çok teşekkür ederim.

 83. cemil dedi ki:

  Merhaba bensüleyman demirel üniversitesi sosyoloji bölmünü kazandım bu yıl.Maddi durumum ihtiyat sahibiyim lütfen yardım larınız bekliyorum yurt paramı cıkarsam yine yeter.Simdiden tesekkurler

 84. sevda dedi ki:

  merhaba ben sevda marmara üniversitesi hukuk fakültesinde okuyorum.On kardesiz ve suan 5 kardes egıtım gormekteyiz ekonomık sartlarımız kotu bundan dolayı bursa ıhtıyacım var ılgılenırsenız cok sevınırım.

 85. barış dedi ki:

  bu sene 4 sınıftayım hiçbir gelir yok burs veren iş adamlarımız bizleri görsün gerçekten bu sene çok zorlanacam maddi imkanlardan dolayı dershaneye gidemiyecem sizden ricam okul açılmadan olumlu yada olumsuz cevap bekliyorum

  1. murat dedi ki:

   bu sene liseye geçtim puanım normal bir anadolu lisesine gitcem ama maddi sıkıntılar çekebilirim o yüzden burs verecek birisi olursa çok sevinirim

   1. hayrettin tırpan dedi ki:

    ben 45 yaşında bir babayım 3 tane kızım okul okumakta maddiyat olarak kazancım yetmiyor büyük kızım sakaryada insan kaynakları bölümünü okuyor ikinci kızım 11. sınıfa gidiyor üçüncü kızım 6 sınıfa gidiyor o yüzden maddi olarak yardım rica ediyorum sayğılarla teşekürler@

 86. KADER YEŞİLIŞIK dedi ki:

  MERHABA,BEN PAMUKKALE İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİYİM.KLASİK AMA GERÇEK OLAN BABAMIN ÇALIŞAMADIĞI… İLGİLİ HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLEMEKTEYİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM…İYİ GÜNLER.0507 347 55 01

Yorum Yaz