Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2018

Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince Atasözünün Anlamı

Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince Anlamı ve Açıklaması:

Tarlada ya da harmanda duran, henüz hasadı yapılıp ambara girmemiş ürün bizim sayılmaz. Çünkü bir yangın, bir sel, yağmur ya da başka bir felâket onun harap olup yok olmasına yol açabilir. Anne ve babanın varlıklı olduğu günlerde oğulun gerçek kişiliği ortaya çıkmaz. Ne zaman anne-baba yoksullaşır, işte o zaman gerçek yüzü ortaya çıkar. Eğer oğul, anne-babasına karşı olan görevlerini yerine getirmiyor, onlardan yardımını esirgiyorsa, ona iyi bir oğul denemez.

_______________________________________________

Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince ne anlama gelir, Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince ne demektir anlamı , Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince atasözünün açıklaması , Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince Atasözünün Hikayesi , Buğdayım var deme ambara girmeyince, oğlum var deme yoksulluğa düşmeyince atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. EMİRHAN dedi ki:

    seni …… yapam

Yorum Yaz