Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Budama ve Aşılama Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Budama ve Aşılama bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Budama ve Aşılama Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Budama ve Aşılama Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Budama ve aşılama programının amacı, ağaçların, asmaların ve süs bitkilerinin budanması, cinslerinin iyileştirilmesi için aşılanması alanında ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Budama ve aşılama programında, odunsu bitkiler botaniği, budama ve aşılamanın ekonomik esasları, bahçe bitkileri ve yetiştirme teknikleri, budamanın fizyolojik esasları, kavakçılıkta üretim ve budama teknikleri gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler

Budama ve aşılama programında başarılı olmak için biyolojiye özellikle botanik konularına ilgili, açık havada çalışmaktan hoşlanan bir kimse olmak gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Budama ve aşılama programını bitirenlere “Budama ve Aşılama Teknikeri” unvanı verilir. Budama ve aşılama teknikeri, meyve bahçelerinde ağaçları, bağlarda asmaları ve süs bitkilerini budama ve aşılama teknikleri konusunda üreticileri eğitir, aşılama yöntemi ile yeni kültür çeşitlerinin geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapar.

Çalışma Alanları

Budama ve aşılama teknikeri Orman, Tarım ve Köyişleri Bakanlıklarına bağlı Bölge Tarım Müdürlüklerinde, fidanlıklarda, özel sektöre ait çiftliklerde ve bahçelerde çalışabilirler.

Budama ve Aşılama Nedir, Budama ve Aşılama Ne İş Yapar, Budama ve Aşılama Maaşları, Budama ve Aşılama İş İmkanları, Budama ve Aşılama İş Çalışma Alanları, Budama ve Aşılama Mesleği Hakkında Bilgiler, Budama ve Aşılama Bölümünün Geleceği, Budama ve Aşılama Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Budama ve Aşılama Bölümü Tercih Edilir mi, Budama ve Aşılama Tanıtımı, Budama ve Aşılama Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Budama ve Aşılama Mezunları Ne İş Yaparlar , Budama ve Aşılama Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Budama ve Aşılama İş Bulma Durumu

> Budama ve Aşılama Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. muharrem durmaz dedi ki:

    budama ve aşılama bölümleri nezaman açıldı ve hangi okullarda var ve kaç mezun var şuana kadar..

  2. serkan dedi ki:

    budama ve aşılama bölümü hangi üniversitelerde var ve şuan okutuluyormu kaç mezunu var şu an.

Yorum Yaz