Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Böbrek Hastalıkları Belirtileri - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Böbrek Hastalıkları Belirtileri

Böbrek hastalıklarının belirtileri nelerdir

Böbrek hastalıkları genellikle ağrısız ortaya çıktığından belirtilerini fark etmek de çoğu zaman pek mümkün değildir. Hasta diğer hastalıklarda olduğu gibi böbrek hastalıklarında belirli ağrı ve şikayetlere sahip değildir. Ağrı olmamakla birlikte olası bir böbrek rahatsızlığında sık idrara çıkma, el ve ayaklarda şişme, halsizlik, nefes darlığı gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Sık idrara çıkmak, böbrek rahatsızlıklarının en önemli bulgusudur.

böbrek hastalıkları

Böbrek rahatsızlıklarında ağrı durumu çok nadir görülen bir bulgudur. Ağrının olabilmesi için hastalığa idrar yolu iltihaplanmasının da eşlik etmesi gerekir. İdrarda yanma ve idrar yaparken zorlanma idrar yolu enfeksiyonunun en belirgin şikayetidir. Ayrıca uyurken idrar kaçırma ve gece sık idrara çıkma da bu hastalığın belirtisi olabilir. Çok idrara çıkmak gibi idrara hiç çıkamamak da böbrek hastalıklarının belirtisidir.

Böbrek hastalıkları şüphesinden kurtulmanın en kolay yolu öncelikle bir hekime görünerek idrar tahlili yaptırmaktır. Altı ayda bir yapılacak idrar tahlili hem sizi hastalık şüphesinden kurtaracak hem de olası bir rahatsızlık durumunda erken teşhis sağlayarak hastalığın boyutunun ilerlemesine engel olacaktır.

Böbrek Hastalıkları Belirtileri Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781