Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Bizden Farklı Düşüncelere Sahip Olan Bireylere Nasıl Davranmalıyız

Her insan bir aileye ve topluma ait olarak dünyaya gelir ve dolayısıyla da ait olduğu toplumun ve ailenin kültürel ögeleri ile yoğrularak karakterini ve kişilik özelliklerini oluşturur ve dolayısıyla da her insan farklı özelliklere sahip olurken bu durum insanların düşüncelerinin de farklı olmasına ortam hazırlar. Bu yazımızda bizden farklı düşüncelere sahip olan bireylere nasıl davranmalıyız kısaca sizlere açıklayacağız.

41-farkli-430x215Yeryüzünde yaşayan her insan ait olduğu toplumun geleneklerine, göreneklerine, örf ve adetlerine göre yetiştirir ve her isnan hayatı boyunca bu karakter özellikleri doğrultusunda olaylara ve durumlara karşı yaklaşım tarzı belirlerken bununla birlikte her durum ve olaya da doğru olduğuna inandığı düşünceleri ile yaklaşır.

Hayattaki tüm insanların her olay ve durum karşısında ortak bir düşünceye sahip olması beklenemez çünkü her insanın her durum karşısında farklı bir düşüncesi ve farklı bir tutumu vardır. Bu durumda da insanlar bir konu hakkında farklı düşünceleri ile karşı karşıya kalabilirler bu noktada da insanların birbirleri ile doğru ve olumlu iletişim kurabilmeleri için birbirlerinin farklı düşüncelerine saygı duymaları gerekmektedir.

Her insan karşısındaki insan ile aynı düşüncelere sahip olmayabilir ama bu durum farklı düşüncelere sahip olan kişilerden uzaklaşmak için bir neden değildir. Bu durumda da insanlar kendilerinden farklı düşüncelere sahip olan insanların düşüncelerine saygı göstermelidir ve o düşünceleri kabul etmese bile farklı düşüncelere karşı hoşgörülü olmalıdır ve kimseyi düşünceleri nedeni ile yargılayıp kırmamalıdır. Ancak bu şekilde insanların arasında iletişim sağlıklı ve olumlu bir şekilde ilerleyebilir ve sorunlar çözülebilir.

Bizden Farklı Davranan ve Düşünenlere Karşı Niçin Saygı Duymalıyız Sizler de Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz