Bireyler Arasındaki Fiziksel Duygusal ve Kültürel Farklılıklar Topluma Neler Kazandırır

Bireyler arasındaki fiziksel duygusal ve kültürel farklılıklar topluma neler kazandırır hakkında yazı. Bireyler arasındaki fiziksel duygusal ve kültürel farklılıklar topluma neler kazandırır

Toplumda yaşayan her insan kendisine has fizik yapısı, hisler ve kültür tiplerine sahiptir. Kişiler arasına fiziki, hissel ve kültürsel farklar toplum açısından büyük zenginlik yaratır. Toplumu meydana getiren kişiler arasında bu değişimler var olmasaydı herkes aynı olurdu ve değişik görüşler meydana gelmezdi. Kültür de oluşmazdı.

Mesela bugün bir evdeki iki kişinin veya iki kardeşin arasında dahi fiziki ve hisse değişiklikler vardır. Fiziki farklara değinecek olursak bazı insanların boyu uzundur bazılarınınsa gözleri renklidir. Hissel farklarsa düşüncelerdeki değişikliklerdir. Bizim hoşumuza giden şeyler başka bir insana hoş gelmeyebilir. Hepimiz farklı hisler taşınır ve her insan her şeyi beğenmek mecburiyetinde değildir.

Kültürsel değişimlerse toplum içinde meydana gelen fiil de değişimlerin kültürsel farklıyla olan ilgisidir. Mesela Bursa’da yapılan düğünlerde damat suya yatırılır ancak Sivas’ta damat üzerine köpük sürülmektedir. Bunların hepsi kültürel farklılıklar sonucunda meydana gelir.

Bireyler arasındaki fiziksel duygusal ve kültürel farklılıklar topluma neler kazandırır hakkındaki yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.