Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2018

Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın Atasözünün Anlamı

Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın Anlamı ve Açıklaması:

Yardım yapmak bir insanlık görevi, dinî bir emirdir. Ancak bunu yapmanın da bir yolu yordamı vardır. Yoksula yardım ederken insanın amacı kendini gösterip övünmek değil, görevini ve sorumluluğunu yerine getirmektir. Bu bakımdan yoksulları inciten gösterişlerden kaçınmak; kimsenin haberi, hatta en yakınların bile haberi olmadan yardım yapmak gereklidir. Yoksa tersine bir hareket yardım edilen kimseyi mahcup duruma düşürür, yapılan iyilik de iyilik olmaktan çıkar.

_______________________________________________

Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın ne anlama gelir, Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın ne demektir anlamı , Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın atasözünün açıklaması , Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın Atasözünün Hikayesi , Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ali dedi ki:

    ben bu siteyi beyendim

Yorum Yaz