Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Bilgili Olduğumuz Oranda Özgür Oluruz Kompozisyon

Bu sayfamızda bilgili olduğumuz oranda özgür oluruz sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

Bir insanın davranışlarını istediği gibi gerçekleştirebilmesinin en önemli şartı o konu hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Çünkü bilgisi az olan kişiler dünyaya çok dar bir açıdan bakacak, bu da onun davranışlarını sınırlandıracaktır.

Bir insan kendini en iyi şekilde yetiştirir ve birçok konuda bilgi sahibi olursa o insan neler yapabileceğinin farkında olur. Bir insan herhangi bir konuda bilgi sahibi değilse ve o şeyin nasıl yapılacağından habersizse bunu gerçekleştirmek için bir hedefi de olamaz. Ancak bilgili olan kişiler hayata her zaman geniş bir pencereden bakabilecek ve olaylar arasında bağlantı kurarak sorunların üstesinden gelebilecektir. Her istediğini yapabilen bir insan ise kendisini çok daha özgür hissedecektir.

İnsan kendisini özgür hissedilmek ve kendisini cehaletin esaretinden kurtarabilmek için çok çalışmalı ve bu sayede bilgisini arttırmaya çalışmalıdır. Özgür olup, başkalarının esaretinden kurtulmanın en önemli yolu budur.

Bilgili Olduğumuz Oranda Özgür Oluruz Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ali Deniz dedi ki:

    Türkçeden ancak bilgili insanlar özgürdür sözüyle ilgili kompozisyon ödevim vardı bitirdim.

Yorum Yaz