Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2021

“Benim Kalbim Temiz” “Kalbi Temiz Adam” “Temiz Toplum” İfadeleri Ne Demektir?

Bu yazımızda “Benim Kalbim Temiz” “Kalbi Temiz Adam” “Temiz Toplum” ifadeleri ne demektir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumda manevi değerler olarak bazı kavramların dile ve kültüre yerleşmiş olması önemlidir. Özellikle geleneksel kültür anlayışında manevi değerler insanlar arasında belli bir inanç sistemi ortaya koymaktadır. Beşeri sistemlerin önemli ölçüde geliştirdiği manevi ve milli değerler, toplumun da bir arada yaşamasını sağlar. Fakat bu dini konularda böyle değildir.

Benim kalbim temiz ifadesi, insanın niyetlerinin iyi, kötü düşüncelerden ve işlerden uzak olduğunu beyan etmesi demektir. Kalbim temiz diyen biri, iyiliğini ortaya koyan bir beyan ifade etmektedir.

Kalbi temiz adam ifadesi, bir kişinin iyi niyetler ve iyi talihler sahibi olmasını ifade eder. Kalbi temiz adam, iyi düşünceler besleyen kişidir.

Temiz toplum, suçun olmadığı, manevi ve milli değerlerin korunmuş olması ve ahlaki ve hukuki sistemlerin yerleşik olması durumudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zehra dedi ki:

    “Benim Kalbim Temiz” “Kalbi Temiz Adam” “Temiz Toplum” ifadeleri son zamanda toplumda pek çok insanın kendini ifade etme biçimi oldu. Düşüncelerinin temiz kimse hakkında kötü bir fikre sahip olmadığını ifade etmek için kullanılır.

    1. Ayşe dedi ki:

      Evet doğru bu aralar bu ifadeler çok kullanılıyor . Bu yüzdenn sizinle aynı fikirdeyim birde bir açıklamada bulunacağım öyledir ki çok kullanıldığı için bazen çok kötü olabiliyor.(tanimak kötü kelimelere dönüşebilir bu kelimeler.)Beni dinlediğiniz için teşekkürler.(Thank you)

Yorum Yaz