Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2021

Baş Dönmesinin Nedenleri

Baş Dönmesinin Nedenleri Nelerdir

Bu hastalığın en açık dille tarifi kişinin bulunduğu ortamdaki konumunu algılayamaması ve hareket kaybına uğramasıdır. Kısaca muvazene kaybıdır. Kişi farklı şeyler hissedebilir. Mesela etrafındaki nesneler oynuyormuş yer değiştiriyormuş gibi gelebilir.

Muvazene kaybı farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Kişinin hareket kabiliyeti o an için kısıtlanabilir. Dengeleme sorunu yaşar.

Bunu çok ciddi bir sorun olarak algılamamalıyız. Ancak devam etmesi ve bizi rahatsız edecek boyuta gelmesi durumunda başka şeyler çağrıştırabilir. Gençlerde pek sık görülmez. İlerleyen yıllarda daha sık görülür. Aktif halde iken organlarımız ve iskeletimiz tam bir uyum içinde ortak bir şekilde çalışır. Hepsi bu uyum içinde çalışmaz ise karşımıza bu rahatsızlık çıkar.

Böyle bir şikayetimiz olduğunda gideceğimiz hekimi çok iyi seçmeliyiz. Durumumuzu bu konuda ehil bir hekime net ifade etmeliyiz. Başvuracağımız hekim bize anlatılanlardan yola çıkıp  bize teşhisi koyup, iyileştirmek için gerekli olan koşulları, ilaçları söyler. Bu sıkıntı sık bir hale geldi ise mutlaka hastalığın ehli bir hekime başvurmalıyız.

Baş Dönmesi ve Sebepleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz