Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2018

Baş Ağrısının Nedenleri

Baş Ağrısının Nedenleri Neler, Bağ Ağrısı Sebepleri

Küçük büyük, genç yaşlı,  hiç kimse yoktur ki baş ağrısı sorunu ile karşılaşmasın. Baş ağrısı günlük hayatımızda en fazla karşılaştığımız sağlık sorunlarının başında geliyor. Peki baş ağrısı ile mücadelede neler yapmalıyız, nasıl bir yol izlersek baş ağrılarından kurtuluruz, baş ağrısına iyi gelen yiyecekler nelerdir? Bu sorulara yazımızda kısaca cevap verelim.

vertigo baş dönmesi ağrı

Baş ağrılarının çok farklı sebepleri ve tedavi yöntemleri vardır. Ancak çok şiddetli baş ağrıları akla ilk etapta “migren” i getirmektedir. Her şiddetli baş ağrısı migren değildir. Bunun için ağrının belirli zamanlarda tekrar ediyor olması gerekir. Ayrıca  migren teşhisinde hasta mide bulantısı, tek taraflı ağrı, yüzde ve gözlerde uyuşma gibi şikayetlerin de baş ağrısına eşlik ettiğini belirtir. Karanlık bir odaya çekilerek dinlenmek, migrenin halk arasında bilinen en yaygın tedavi yöntemidir.

Bunun dışında migren ağrısı başlamadan önce hastada birtakım belirtiler görülür. İdrarda sıklık, depresif davranışlar, sinirlilik bunlardan bazılarıdır. Migren hastalarının depresyona yakalanma riski migreni olmayanlara göre iki kat fazladır. Panik atak, kaygı bozuklukları gibi hastalıklar da yine migren hastalarında sıkça görülen hastalıklardır.

Gerilim tipi baş ağrısı günümüzde yine sıkça karşılaşılan baş ağrısı türüdür. Hasta alnında çember şeklinde bir ağrı hisseder. Bu ağrılar günlük hayat içindeki stres ve yorgunluk kaynaklı olarak boyun kaslarının kasılmasından kaynaklanır. Migrenden daha hafif şiddetlidir ancak çok daha uzun sürer.

Baş Ağrısının Sebepleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz