Yılbaşında Hava Nasıl Olacak 2017

1 Ocak 2017 Yılbaşı havalar nasıl olacak, yılbaşında hava durumu nasıl olacak 2017 meteorolojiden alınan son bilgilere göre :

Yılbaşında hava durumu nasıl olacak, kar yağacak mı? 2017 senesinin ilk gününde nasıl bir hava bizi bekliyor?

Yılın son günlerinde bir süredir etkisini göstermeye başlayan yağışlı havalar,  pazartesi ve salı günleri  ülkenin güney bölgesinde ve iç bölgelerinde etkisini devam ettirecek gibi görünüyor. Yağışlı havalar , bu senenin son gününde ise ülkenin Güneydoğu Anadolu bölümünün yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Ek olarak Doğu Anadolu bölgesinde de kar yağışı olacak.

2017 senesinin ilk gününde ise ülke genelinde yağmur beklenmiyor. Ülkenin bütün bölgelerinin parçalı az bulutlu bir havaya sahip olması, hava sıcaklığının ise kış normallerinde olacağı düşünülüyor. Bu akşam ve yarın da Türkiye’nin güney bölgelerinde gözlenecek olan yoğun sağanak ve gök gürültülü yağmurların, sert rüzgar ve kısa sürecek fırtına ile beraber süreceği tahmin ediliyor.

Büyük şehirlerimizde hava durumu şöyle olacak;

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşamın ilerleyen saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı 8 derece olacak.

İstanbul: Parçalı bulutlu 14 derece.

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıda ve akşamın ilerleyen saatlerinde şehir geneli yer yer sağanak yağışlı 14 derece.

Adana: Az bulutlu ve açık, yer yer parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 20 derece.

31 Aralık 2016 ve 1 Ocak 2017 Hava Durumu Haritalı

31 Aralık, Salı

1 Ocak, Çarşamba

4 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.