Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Bağcılık Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Bağcılık bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Bağcılık Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Bağcılık Bölümü Tanıtımı:

Bağcılık programının amacı, kaliteli üzüm yetiştirme ve üzümden şarap, sirke vb. Ürünlerin imali konularında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir. Bağcılık teknikerleri kamu sektörüne veya özel sektöre ait bağlarda ve şaraphanelerde görev alabilirler.

Programın Amacı: Bağcılık programının amacı, kaliteli üzüm yetiştirme ve üzümden şarap, sirke vb. ürünlerin imali konularında çalışacak insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Bağcılık programında zirai botanik, zirai meteoroloji,bağ hastalıkları, asmanın tanımı, toprak bilgisi, bağlarda yabani otlar, şarap ve şıra teknolojisi ve bilgisayar gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Bağcılık programına girmek isteyenlerin biyoloji ve özellikle botaniğe ilgi duymaları ve açık havada çalışmaktan hoşlanmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bağcılık programını bitirenlere “Bağcılık Teknikeri” ünvanı verilir. Bağcılık teknikeri kaliteli üzüm elde etmek için asmaların aşılanması, toprağın gübrelenmesi, asmaların zararlılardan korunması, üzümlerin kurutulması veya işlenerek şarap, sirke, meyve suyu yapılması ile ilgili işleri yürütür. Bağcılık teknikeri ziraat mühendisinin gözetimi ve denetimi altında çalışır.

Çalışma Alanları: Bağcılık teknikerleri kamu sektörüne veya özel sektöre ait bağlarda ve şaraphanelerde görev alabilirler.

Bağcılık Nedir, Bağcılık Ne İş Yapar, Bağcılık Maaşları, Bağcılık İş İmkanları, Bağcılık İş Çalışma Alanları, Bağcılık Mesleği Hakkında Bilgiler, Bağcılık Bölümünün Geleceği, Bağcılık Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Bağcılık Bölümü Tercih Edilir mi, Bağcılık Tanıtımı, Bağcılık Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Bağcılık Mezunları Ne İş Yaparlar , Bağcılık Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Bağcılık İş Bulma Durumu

> Bağcılık Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. İbrahim dedi ki:

  İş alanı nasıl imkan ve olanakları nasıl yeterli bi bilgi yok anlayamıyorum..

 2. ömer dedi ki:

  2 yıllık bağcılık bölümünü okuduktan sonra ziraat mühendisi nasıl olabiliriz

  1. Selver dedi ki:

   Olamıyoruz

Yorum Yaz