Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Ayağına Batan Dikenler Aradığın Gülün Habercisidir Sözü İle İlgili Kısa Kompozisyon

Ayağına batan dikenler aradığın gülün habercisidir ne demek hakkında bilgi kısaca, Ayağına batan dikenler aradığın gülün habercisidir sözü ile ilgili kompozisyon

Mevlana’ya ait bu söz aslında insanların yaşamı boyunca başlarına gelen bir durumu açıklamaktadır. İnsanların hayattan her zaman bir beklentisi bir isteği vardır. Her insan hayalleri için yaşar, hayallerine ulaşmayı kendisine amaç edinir. İnsan hayallerine ulaşmak için ne kadar çalışsa da birtakım güçlüklerle karşılaşması her zaman mümkündür.

Herkes başarının merdivenlerini tırmanırken yorulacaktır. Hayallerine ulaşmak için yola çıkan insanlar engellerle karşılaşır. Önemli olan bu engellerle mücadele etmek ve hedeften şaşmamaktır. Hayallerimize giden yolda karşımıza çıkan zorluklar bizim için sevindirici olmalıdır çünkü her bir zorluk aşıldığında başarı biraz daha yakınımızda demektir.

Burada da gül ile ulaşmak istediğimiz hayaller, hedefler; dikenler ise önümüze çıkan zorluklar anlamında kullanılmıştır. Bu zorluklar olmadan başarı da olmaz. Ne zaman zorlukla karşılaşsak vazgeçmek yerine başarıya yaklaştığımız için mutlu olmalıyız.

Ayağına Batan Dikenler Aradığın Gülün Habercisidir Sözü İle İlgili Kısa Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. emir dedi ki:

    Lütfen taplet verin

Yorum Yaz