Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Atatürk ve Gençlik - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Atatürk ve Gençlik

Bu sayfamızda Atatürk ve gençlik konulu kompozisyon çalışmamıza yer vererek 19 Mayıs ile ilgili kısa yazımızı paylaşacağız.

Mustafa Kemal Atatürk yeni Türk Cumhuriyeti’ni kurduğunda onu Türk gençlerine armağan etmiştir. Çünkü gençler, gelecekte ilk zamanlardaki karışıklıklar durulduğunda Cumhuriyeti koruyacak olan en önemli kişilerdir.

Atatürk yaşadığı dönemde gençlere her zaman büyük değer vermiş ve ülkemizin kalkınmasında gençlere büyük görevler yüklemiştir. Çünkü gençlik demek taze fikir, çalışan beyin ve hedefleri gerçekleştirecek güç demektir. Atatürk bu gücü ve bu özelliklerin farkında olduğundan en önemli işlerde ve görevlerde gençlere yer vermek ve onların bu gücünden faydalanmak istemiştir.

Bugün Türk gençlerine düşen Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyete sahip çıkarak, onun Gençliğe Hitabesinde söylemiş olduğu sözleri düşünerek önlem almaktır. Çünkü o bundan yüz yıl önce bugün olacakları görmüş ve gençleri birçok konuda uyarmıştır. Bizlere düşen bu uyarılara kulak vererek Atamıza layık bir gençlik olabilmektir.

Gençlik ve Spor Bayramı İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781