Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Tanıtımı:

Türkiye’de ve dünyada üretilmiş sanat eserlerinin, kronolojik gelişmelerinde ve yöresel boyutlarında ele alınarak, kültür ve uygarlıkları konusunda ele alınarak, kültür ve uygarlıları konusunda eğitim ve araştırma yapılır. En temel çalışma alanı müzelerdir. Ayrıca MTA, Kültür Bakanlığı gibi kuruluşlarda da çalışılabilir.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Nedir, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Ne İş Yapar, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Maaşları, Arkeoloji ve Sanat Tarihi İş İmkanları, Arkeoloji ve Sanat Tarihi İş Çalışma Alanları, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Mesleği Hakkında Bilgiler, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümünün Geleceği, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Tercih Edilir mi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Tanıtımı, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Mezunları Ne İş Yaparlar , Arkeoloji ve Sanat Tarihi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Arkeoloji ve Sanat Tarihi İş Bulma Durumu

> Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mine dedi ki:

  ben 226 puanla bu bolümü kazandım ama size teklif etmiyorum okuyanlar su anda yine sınava hazırlanıyorlar

 2. Dilber dedi ki:

  Bende arkeoloji bölümünü okumak istiyorum ama puan beklediğimden çok az geldi 245 puan aldım ve ne yapacağımı bilmiyorum.

  1. Anonim dedi ki:

   ben 226 puanla bu bolümü kazandım ama size teklif etmiyorum okuyanlar su anda yine sınava hazırlanıyorlar

 3. şaban dedi ki:

  koç üniversite’sinde arkeoloji ve sanat tarhi bölümünde ingilizce bilmek zorunlumu?

  1. Nazli dedi ki:

   Abi sanirim zorunlu bende o uni. Tutturmakistiyorum ama ing.hic iyi degil:( diger uni. Bakiyorum ıı harcaniriz onlarda koc uni. Kesinlikle tutturulmasi gerekilen bir uni.

Yorum Yaz